1. Anasayfa
 2. Güzellik ve Bakım
Trendlerdeki Yazı

Yüzdeki Saç Boyası Nasıl Çıkar? İşte +7 Yol!

Yüzdeki Saç Boyası Nasıl Çıkar? İşte +7 Yol!
Yüzdeki Saç Boyası Nasıl Çıkar? İşte +7 Yol!
0

Yazı İçeriği

Yüzdeki Saç Boyası Nasıl Çıkar? İşte +7 Yol! Evde kendin yap saç boyamanın birçok faydası vardır. Ancak saç boyamanın zorluklarından biri, dikkatli olmazsanız rengin alnınızı, boynunuzu veya ellerinizi lekeleyebilmesidir. Bu lekeleri cildinizden çıkarmak da zor olabilir. yüzdeki saç boyası nasıl çıkar , saç boyası yüzden nasıl çıkar , saç boyası tenden nasıl çıkar

Yüzdeki Saç Boyası Nasıl Çıkar? İşte +7 Yol!

Cildinizdeki saç boyası lekelerini nasıl güvenle çıkaracağınızı açıklayacağız ve bir dahaki sefere evde saçınızı boyadığınızda cildinizin lekelenmesini önlemek için ipuçlarını paylaşacağız. yüzdeki saç boyası nasıl çıkar , saç boyası yüzden nasıl çıkar , saç boyası tenden nasıl çıkar

Saç çizgisi ve yüzdeki saç boyası nasıl çıkarılır

Saç boyası, saç çizginizde ve boyanın uygulandığı yüzünüzde lekelenebilir. Yüz derisi vücudunuzun başka yerlerindeki deriden daha hassas olabileceğinden, bu bölgede sert veya çok aşındırıcı temizleyicilerden kaçınmak isteyeceksiniz.

 1. Sabun ve su

Cildinizde saç boyası fark ettiğinizde ilk savunmanız sabun ve ılık su kullanarak onu çıkarmaya çalışmak olmalıdır.

Boyayı kurumadan veya boyayı uyguladıktan kısa bir süre sonra silmeye başlarsanız, bu onu çıkarmak için yeterli olabilir. Değilse veya cildinizi zaten lekelemişse, aşağıdaki ek yöntemlerden birini denemeniz gerekebilir.

 1. Zeytinyağı

Zeytinyağı , cildinizdeki lekeleri çıkarmaya yardımcı olabilecek doğal bir temizleyicidir . Bu, hassas cilde sahip kişiler için özellikle iyi bir seçenek olabilir, ancak herkes deneyebilir.

Kullanmak için az miktarda zeytinyağını bir pamuğa dökün veya parmağınızı kullanarak cildinizin lekeli bölgesine nazikçe sürün. 8 saate kadar açık bırakın.

Eğer onunla yatacaksan, herhangi bir leke bırakmaması için üzerini bir bandaj veya plastikle örtmek isteyebilirsin.

Çıkarmak için ılık suyla yıkayın.

Yüzdeki Saç Boyası Nasıl Çıkar? İşte +7 Yol!

 1. Sürtünme alkolü

Sürtünme alkolü sert ve cildi kurutabilir, bu nedenle çok hassas veya kuru cildiniz varsa bu harika bir seçenek olmayabilir. Boya sökücü olarak kullanmak için, bir parça pamuğa veya pamuğa az miktarda ovma alkolü dökün. Cildinizin lekeli kısmına nazikçe sürün. Boya çıktıktan sonra, alanı ılık su ve sabunla yıkadığınızdan emin olun.

 1. Diş macunu

Diş macunu dişlerdeki lekelerin çıkarılmasına yardımcı olabilir, ancak cildinizdeki saç boyası lekelerinin çıkarılmasına da yardımcı olabilir. yüzdeki saç boyası nasıl çıkar , saç boyası yüzden nasıl çıkar , saç boyası tenden nasıl çıkar

Jel olmayan bir diş macunu kullanın ve küçük bir miktarı bir pamuğa veya parmağınıza uygulayın. Cildinizdeki boyanın üzerine nazikçe masaj yapın. 5 ila 10 dakika bekletin ve ardından ılık suya batırılmış bir bezle çıkarın.

Ellerden boya çıkarma

Alnınızdaki ve saç çizginizdeki boyayı çıkarmak için yukarıdaki teknikler ellerinizde de işe yarayabilir. Aşağıdakileri de deneyebilirsiniz:

 1. Oje çıkarıcı

Oje çıkarıcıyı yüzünüzde veya boynunuzda kullanmak güvenli değildir, ancak eldeki lekelerin çıkarılmasına yardımcı olabilir. Bir pamuklu çubuğa veya pamuğa az miktarda oje çıkarıcı uygulayın. Birkaç saniye lekenin üzerine sürün. Leke çıkmaya başlamalıdır. Oje çıkarıcıyı çıkarmak için daha sonra ellerinizi ılık su ve sabunla yıkayın.

 1. Bulaşık deterjanı ve kabartma tozu

Kabartma tozu peeling yapar ve bulaşık deterjanı boyayı çözmeye yardımcı olabilir. Kullanmak için yumuşak bulaşık deterjanı ve kabartma tozunu bir macun oluşturacak şekilde birleştirin. Elinizdeki lekeli bölgeye macunu nazikçe sürün ve ardından ılık suyla durulayın.

Yüzdeki Saç Boyası Nasıl Çıkar? İşte +7 Yol!

 1. Sıvı çamaşır deterjanı

Bu noktadan sonra, bu çareler listesinin özellikle hassas ciltler için zor olabilecek çözümlere odaklandığını unutmayın. Unutmayın – saç boyası güçlü bir maddedir ve aşırı veya aşırı hevesli ovma cildinize zarar verebilir, bu yüzden dikkatli olun.

Kumaşlardan leke çıkarmak için yapılan deterjan da bazıları için iyi bir seçenek olabilir. Mümkün olduğunca az aşınmaya neden olmak için boya ve koku içermeyen bir deterjan kullanın. Lekeli cildinize az miktarda deterjanı parmaklarınızla ovalayarak sürün. (Lütfen gözünüze kaçmamasına dikkat edin!) Bölgeye ılık su ekleyin veya sırayla temiz bir el bezini veya makyaj temizleme pedini ılık suyla ıslatın. deterjanla fırçalayın. Deterjanı cildinizde yarım saat bekletin.

Aşırı fırçalamayın! Sadece cildinize daha fazla zarar verirsiniz. Boya lekesi kaybolana kadar nazikçe ve ısrarla lekeleyin, ardından durulayın. Gerektiği kadar tekrarlayın – leke cildinizden yavaş yavaş kaybolmalıdır, ancak birkaç denemede ilerleme kaydedemezseniz, bunun daha etkili olup olmadığını görmek için bir sonraki boya çıkarma yöntemine geçin. yüzdeki saç boyası nasıl çıkar , saç boyası yüzden nasıl çıkar , saç boyası tenden nasıl çıkar

Saç boyası lekesi nasıl önlenir

Saçınızı bir sonraki boyadığınızda boyanın cildinizi lekelemesini önlemek için aşağıdakilerden birini deneyin:

 • Ellerinizi korumaya yardımcı olması için eldiven giyin.
 • Saç çizginiz ile saçınız arasına bir bariyer uygulayın. Boyayı uygulamadan önce saç çizgisi çevresinde kalın bir nemlendirici krem, vazelin veya dudak kremi kullanmayı deneyin.
 • Gittikçe dökülenleri silin. Nemli bir pamuklu çubuk veya ped veya el bezi kullanabilirsiniz. Lekeyi hemen çıkarmak lekeleri önlemeye yardımcı olabilir.

Cildinizdeki boyayı çıkarmak için evde hiçbir yöntem işe yaramazsa, bir kuaförden randevu almayı düşünün.

Saç stilistleri ve renk uzmanları, lekeleri çıkarabilen özel formüle edilmiş ürünlere sahiptir. Bu hizmet için sizden küçük bir miktar ücret alacaklar, ancak lekeyi cildinizden çıkarmak için bu işe yaramalı.

Bir dahaki sefere saçınızı boyadığınızda, boyayı uygulamadan önce saç çizginize ve alnınızın çevresine nemlendirici veya vazelin sürme gibi adımları izleyin. Bu lekeleri önlemeye yardımcı olabilir. yüzdeki saç boyası nasıl çıkar , saç boyası yüzden nasıl çıkar , saç boyası tenden nasıl çıkar

Sonunda cildinizi lekelerseniz, yukarıda listelenen yöntemlerden birini kullanarak boyayı çıkarmak genellikle yeterince kolaydır. Evde tedavileri denedikten sonra leke hala çıkmıyorsa, bir kuaförde bir renk uzmanına görünün. Bunu sizin için kaldırabilmeleri gerekir.

 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir