1. Anasayfa
 2. Güzellik ve Bakım
Trendlerdeki Yazı

Keçi Sütü Sabununun Şaşırtıcı 6 Faydası!

Keçi Sütü Sabununun Şaşırtıcı 6 Faydası!
Keçi Sütü Sabununun Şaşırtıcı 6 Faydası!
0

Yazı İçeriği

Keçi Sütü Sabununun Şaşırtıcı 6 Faydası! Bu kadar çok sabun seçeneği mevcutken hangisinin cildiniz için en iyi olduğunu bilmek zor olabilir. keçi sütü sabunu , keçi sütü sabunu faydaları , keçi sütü sabun , keçi sütü sabunu kullananların yorumları

Keçi Sütü Sabununun Şaşırtıcı 6 Faydası!

Dahası, ticari olarak üretilen sabunların çoğu gerçek sabun değildir. Gıda ve İlaç İdaresi’ne (FDA) göre, piyasadaki sadece birkaç sabun gerçek sabun iken, temizleyicilerin çoğu sentetik deterjan ürünleridir.

Doğal sabunlara olan artan talep göz önüne alındığında, keçi sütü sabunu, yatıştırıcı özellikleri ve kısa içerik listesi nedeniyle popülaritesini artırdı.

Bu makale, faydaları, kullanımları ve cilt rahatsızlıklarının tedavisine yardımcı olup olamayacağı dahil olmak üzere keçi sütü sabunu hakkında bilmeniz gereken her şeyi gözden geçirmektedir.

Keçi sütü sabun nedir?

Son zamanlarda popülerlik kazanmıştır, ancak kozmetik ve sabunlar için keçi sütü ve diğer yağların kullanılması binlerce yıl öncesine dayanmaktadır. keçi sütü sabunu , keçi sütü sabunu faydaları , keçi sütü sabun , keçi sütü sabunu kullananların yorumları

Bbir asit – katı ve sıvı yağların – kostik adı verilen bir baz ile birleştirilmesini içeren, sabunlaştırma olarak bilinen geleneksel sabun yapım süreci ile yapılır.

Çoğu sabunda kostik su ve sodyum hidroksitin birleştirilmesiyle yapılır. Bununla birlikte, keçi sütü sabunu yapılırken su yerine keçi sütü kullanılır ve doğal olarak oluşan yağlar nedeniyle daha kremsi bir kıvam sağlanır.

Keçi sütü hem doymuş hem de doymamış yağlar açısından zengindir ve bu da onu sabun üretimi için ideal kılar. Doymuş yağlar sabunun köpürmesini veya kabarcık oluşumunu artırırken doymamış yağlar nemlendirici ve besleyici özellikler sağlar.

Ek olarak, sağlıklı, besleyici yağların içeriğini daha da artırmak için keçi sütü sabununda zeytin veya hindistancevizi yağı gibi diğer bitki bazlı yağlar kullanılabilir.

Keçi sütü sabunu, cildinizin harika görünmesini ve hissetmesini sağlamaya yardımcı olabilecek birçok faydalı özelliğe sahiptir.

1. Nazik temizleyici

Ticari olarak üretilen sabunların çoğu, cildinizi doğal nem ve yağlardan arındırarak kuru ve gergin hissetmenize neden olan sert yüzey aktif maddeler içerir.

Cildinizin doğal nemini korumak için cilt bariyerindeki doğal yağları çıkarmayan ürünler kullanmak en iyisidir.

Keçi sütü sabunu yüksek miktarda yağ içerir, özellikle kaprilik asit , cildin doğal yağ asitlerini çıkarmadan kiri ve kalıntıları nazikçe temizlemeye izin verir.

Keçi Sütü Sabununun Şaşırtıcı 6 Faydası!

2. Besinler açısından zengin

Keçi sütü, cilt zarının büyük bir bölümünü oluşturan yağ asitleri ve kolesterol açısından zengindir. Cildinizde bu bileşenlerin eksikliği kuruluğa ve tahrişe neden olabilir.

Ayrıca süt, yaşlanma karşıtı özelliklere sahip olduğu gösterilen yağda çözünen bir vitamin olan iyi bir A vitamini kaynağıdır.

Son olarak, sağlıklı bir cilt zarını desteklediği gösterilen bir mineral olan selenyum için iyi bir kaynaktır . Kuru cilt gibi sedef hastalığı semptomlarını bile iyileştirebilir.

Bununla birlikte, besin seviyeleri büyük ölçüde üretim sırasında eklenen süt miktarına bağlıdır ve bu genellikle özel bilgidir. Ayrıca, araştırma eksikliği nedeniyle bu besinlerin ne kadar etkili olduğunu bilmek zor.

3. Kuru cildi iyileştirebilir

Kuru cilt – kseroz olarak bilinir – ciltteki düşük su seviyelerinin neden olduğu bir durumdur.

Normalde cildinizin lipid bariyeri nem kaybını yavaşlatır. Bu nedenle düşük lipid seviyeleri aşırı nem kaybına ve kuru, tahriş olmuş ve gergin cilde neden olabilir.

Sedef hastalığı ve egzama gibi belirli kuru cilt rahatsızlıkları olan kişilerin ciltlerinde genellikle kolesterol, seramidler ve yağ asitleri gibi daha düşük lipid seviyeleri bulunur. keçi sütü sabunu , keçi sütü sabunu faydaları , keçi sütü sabun , keçi sütü sabunu kullananların yorumları

Kuru cildi iyileştirmek için lipit bariyeri restore edilmeli ve yeniden nemlendirilmelidir. Keçi sütü sabununun yüksek kolesterol ve yağ asidi seviyeleri, daha iyi su tutulmasına izin vermek için nem sağlarken eksik yağların yerini alabilir.

Ek olarak, sert sabunların kullanılması cildin doğal nemini soyarak kuru cildi kötüleştirebilir. Keçi sütü sabunu gibi yumuşak, yağ açısından zengin bir sabun kullanmak cildin nemini destekleyebilir ve yenileyebilir.

4. Doğal eksfoliyan

Cildinizi pul pul dökebilecek bileşikler içerir.

Alfa-hidroksi asitler (AHA’lar) , doğal pul pul dökülme yetenekleri nedeniyle yara izleri, yaşlılık lekeleri ve hiperpigmentasyon gibi çeşitli cilt durumlarını tedavi etmek için kullanılır.

Keçi sütü sabununda bulunan ve doğal olarak oluşan bir AHA olan laktik asidin, ölü deri hücrelerinin üst tabakasını nazikçe çıkararak daha genç bir cilde izin verdiği gösterilmiştir.

Dahası, laktik asit en nazik AHA’lardan biri olarak bilinir ve bu da onu hassas cilde sahip olanlar için uygun bir seçenek haline getirir.

Bununla birlikte, keçi sütü sabunundaki AHA’ların miktarı bilinmemektedir, bu da cildi eksfoliye etmede ne kadar etkili olduğunu bilmeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle, daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

5. Sağlıklı bir cilt mikrobiyomunu destekler

Cildinizin yüzeyindeki sağlıklı bakterilerin toplanması olan sağlıklı bir cilt mikrobiyomunu destekleyebilir.

Nazik kir çıkarıcı özellikleri nedeniyle cildinizin doğal lipidlerini veya sağlıklı bakterilerini soymaz. Cildinizin mikrobiyomunu korumak, patojenlere karşı bariyerini iyileştirerek akne ve egzama gibi çeşitli cilt bozukluklarını potansiyel olarak önler.

Ayrıca keçi sütü, laktik asit üretiminden sorumlu olan Lactobacillus gibi probiyotikler içerir. Cilt de dahil olmak üzere vücutta anti-inflamatuar etkilere sahip olduğu gösterilmiştir.

Ancak cilt mikrobiyomu üzerine herhangi bir araştırma mevcut değildir, bu nedenle çalışmalara ihtiyaç vardır. Bununla birlikte, bu sabunu kullanmak, cildin doğal bariyerini sıyıran güçlü ve sert yüzey aktif maddelerle yapılan sabundan muhtemelen daha iyi bir alternatif olacaktır.

Keçi Sütü Sabununun Şaşırtıcı 6 Faydası!

6. Akneyi Önleyebilir

Laktik asit içeriği nedeniyle keçi sütü sabunu akneyi kontrol etmeye veya önlemeye yardımcı olabilir .

Laktik asit, gözenekleri kir, yağ ve aşırı sebumu temizleyerek akneyi önlemeye yardımcı olan ölü cilt hücrelerini nazikçe temizleyen doğal bir eksfoliyandır.

Bu sabun naziktir ve cildin nemini korumaya yardımcı olabilir. Bu, cildi kurutabilen ve potansiyel olarak aşırı yağ üretimine ve tıkanmış gözeneklere yol açabilen sert bileşenler içeren birçok yüz temizleyiciden farklıdır.

Umut verici olmasına rağmen, akne tedavisi kişiden kişiye değişir. Bu nedenle, cildiniz için en iyi ürünü kullandığınızdan emin olmak için dermatoloğunuza veya diğer sağlık uzmanınıza danışın.

Keçi sütü sabun nerede bulunur

Popülerlik kazansa da, tüm mağazalarda stoklanmaz.

Küçük işletme sahipleri tarafından el yapımıdır, ancak daha büyük perakendecilerin de genellikle birkaç seçeneği vardır.

Ayrıca keçi sütü sabunu satın alabilirsiniz.hızlı bir arama ile çevrimiçi .

Son olarak, cilt hassasiyetiniz veya alerjiniz varsa, lavanta veya vanilya gibi ilave koku içermeyen bir keçi sütü sabunu seçin, çünkü bunlar semptomlarınızı tahriş edebilir veya kötüleştirebilir.

Alt çizgi

Birçok potansiyel faydası olan nazik, geleneksel bir sabundur.

Kremsi yapısı, egzama, sedef hastalığı ve kuru cilt gibi durumlara iyi gelir, çünkü soyulmayan özellikleri sayesinde cildi besler ve nemlendirir.

Ayrıca bu sabun, eksfoliye edici laktik asit içeriği nedeniyle cildinizin genç ve aknesiz kalmasına yardımcı olabilir, ancak daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır. keçi sütü sabunu , keçi sütü sabunu faydaları , keçi sütü sabun , keçi sütü sabunu kullananların yorumları

Sert olmayan ve cildinizi sağlıklı tutan bir sabun arıyorsanız, keçi sütü sabunu denemeye değer olabilir.

 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir