1. Anasayfa
 2. Güzellik ve Bakım

Altın İğne Nedir? Nasıl Uygulanır? 

Altın İğne Nedir? Nasıl Uygulanır? 
0

Yazı İçeriği

Altın iğne ağrısız bir işlemdir. Altın iğne kişiye seanslar şeklinde uygulanır. Her cildin üzerinde çalışılma şekli farklıdır. Cilt üzerinde yapılacak müdahale durumuna göre seans dakikası uzar.

Altın İğne Uygulaması Ne İşe Yarar?

Yaşlanmaya bağlı birçok insanda zamana bağlı olarak kırışıklık oluşmaya başlar. Ameliyatsız yapılan bir cilt gençleştirme yöntemidir. İğneler ile radyo frekans uygulaması yapılır. Ciltte bulunan ince kırışıklıklar kısa bir sürede yok olur. Aknesel izler tedavi edilir.

Altın İğne Hangi Mevsimde Yapılır?

Altın iğne bütün mevsimler için uygundur. Fakat tedavi sonrası kişi mevsimine göre cildine dikkat etmesi gerekir. Örneğin kış ayında tedavi olan bir birey, tedavi sonrasında cildini çok fazla soğuk ile telaffuz ettirmemelidir. Aynı şekilde yaz ayında terlemeye bağlı olarak ciltte acı oluşabilir. Yaz ayında serin bir ortamda kalmaya özen gösterilebilir.

Altın İğne Fiyatları

Altın iğne fiyatları hakkında net bit fiyat vermek mümkün değildir. Çünkü kişiye ve uygulamaya özel olarak altın iğne fiyat aralıkları farklılık gösteriyor. Örneğin cilt üzerinde yapılacak müdahale daha fazla ise fiyatı biraz daha artabilir. Fiyat hakkında araştırma yapılmasında fayda vardır.

Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer epilasyon, alanında uzman olan hekimler tarafından uygulanan bir müdahale türüdür. Bu müdahaledeki amaç kıl köklerinin insan ömrü boyunca uzamasını önlemektir. Kıl kökleri myelin adı verilen bir yapıya sarılı halde büyür. Yapının bozulması amaçlanır.

Lazer epilasyon kıl köklerinin tahrip edilmesini sağlar. Bu sayede kıl kökleri uzun bir süre çıkmaz. Lazer epilasyonu kadınlar ve erkekler yaptırabilir. Seanslar sonrasında verimli sonuçlar elde edilir.

Lazer Epilasyon Nasıl yapılır?

Lazer epilasyon hekimlerin kendilerine ait epilasyon aletleri ile yapılır. Kıl kökü yapılacağı için dikkat edilmesi gerekir. Çünkü her bireyin cilt rengi, tonu ve kıl rengi birbirlerinden farklıdır.

Lazer Epilasyon Yöntemleri Nelerdir?

Lazerin üç tane yöntemi vardır. Bunlardan birincisi kıl kökünün birinci operasyonda yakılması işlemidir. İkinci türü, kıl kökünün rengine göre seanslar halinde dondurulmasıdır. Üçüncü türü ise yağ ile kıl kökünün uzamasını engellemektir. Lazer epilasyon bayan ve erkeklerin rahat görsel açıdan rahat etmesini sağlar.

Karbon Peeling Nedir?

Kadın ve erkeklerin cilt gözeneklerinde yaşlarının ilerlemesine bağlı olarak siyah noktalar meydana gelebilir. Oluşan siyah noktalar ile birlikte güzel bir görünüm ortaya çıkmayabilir. Ciltte oluşan yağların belirli bir dengede kalması amaçlanır.

Karbon Peeling Nasıl Yapılır?

Karbon peeling yapılmadan önce cilt yüzeyinin temiz olduğundan emin olmak gerekir. Çünkü hijyenik olmayan alanlarda yara ve kaşıntı oluşur. Böyle bir risk almak yerine mutlaka hijyenik öncelik olduğu unutulmamalıdır.

Karbon Peeling Ne İşe Yarar?

Güneş etkisinde kalan insanların cilt yüzeylerinde hasarlar meydana gelir. Özellikle sivilce ile birlikte kalıcı izler oluşabilir. Karbon peeling yöntemi sayesinde kalıcı izler ortadan kaldırılır.

Karbon Peeling Kimlere Uygulanır?

Karbon peeling cilt sorunu yaşayan yetişkin her bireye uygulanır. Ergenlik döneminde birçok genç cilt problemi ile karşılaşır. Aynı zamanda psikolojik açıdan yoğun stres altında kalan birçok kişi cilt alanında dökülmeler yaşayabilir.

Karbon Peeling Neden Yaptırmalıyız?

Cilt alanında daha hassas ve güzel görünümlerin ortaya çıkmasına karbon peeling size yardımcı oluyor. Ciltte kalan izler yıllar geçtikçe güzel görünmeyebilir. Yara, kaşıntı gibi durumlara bağlı olarak cilt reaksiyon gösterebilir. Karbon peeling vücutta oluşan hassas reaksiyonlu yapının geçmesine destek sağlar.

Karbon Peeling Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Karbon peeling ile birlikte her cilt tipi istediği görünüme sahip olabilir. Ayrıca işlemin en güzel yönü herhangi bir acı hissiyatının meydana gelmemesidir. Yaklaşık olarak seanslar en fazla 40 dk sürüyor. Gelecekte cilt alanında hasarın oluşması engellenir.

 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir