1. Anasayfa
 2. Sağlıklı Yaşam
Trendlerdeki Yazı

Et Ezilmesine Ne İyi Gelir (İşte Çözümü)+2022

Et Ezilmesine Ne İyi Gelir (İşte Çözümü)+2022
Et Ezilmesine Ne İyi Gelir (İşte Çözümü)+2022
0

Yazı İçeriği

Et Ezilmesine Ne İyi Gelir (İşte Çözümü)+2022 Çürükler, kan damarlarının patlamasına neden olan bir tür travma veya cilt yaralanmasının sonucudur. Morluklar genellikle kendi kendine geçer, ancak ağrıyı azaltmak ve görünürlüğü azaltmak için adımlar atabilirsiniz. et ezilmesine ne iyi gelir , et ezilmesine ne iyi gelir evde , et ezilmesi ve morarmaya ne iyi gelir

Et Ezilmesine Ne İyi Gelir (İşte Çözümü)+2022

Bu sıkışan kan, yaralanma iyileştikçe vücut tarafından sonunda yeniden emilir. Bu arada, dokunuşa hassas olan gri, mavimsi veya mor bir yama bırakabilir. Hasarın çoğu cilt yüzeyinin altında olduğu için çürükleri tedavi etmek zor olabilir. Bununla birlikte, bazı ev ilaçları iyileşmeyi hızlandırabilir, görünümlerini en aza indirebilir ve ilk etapta bunların olmasını önleyebilir. et ezilmesine ne iyi gelir , et ezilmesine ne iyi gelir evde , et ezilmesi ve morarmaya ne iyi gelir

Aşağıdaki ev ilaçları küçük morluklar için güvenlidir ve morluklardan daha hızlı kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Et Ezilmesine Ne İyi Gelir Hep Birlikte Bakalım…

1. Buz tedavisi

Bölgedeki kan akışını azaltmak için yaralanmadan hemen sonra buz uygulayın. Kan damarlarını soğutmak, çevredeki dokuya sızan kan miktarını azaltabilir. Bu, çürüğün görünür olmasını engelleyebilir ve şişmeyi azaltabilir.

Yeniden kullanılabilir bir buz torbası, bir torba buz veya bir bez veya havluya sarılmış bir torba dondurulmuş sebze kullanabilirsiniz. Bir seferde 10 dakika boyunca çürüğü buzlayın. Yeniden uygulamadan önce 20 dakika bekleyin.

2. Isı

Dolaşımı artırmak ve kan akışını artırmak için ısı uygulayabilirsiniz. Bu, çürük oluştuktan sonra sıkışan kanın temizlenmesine yardımcı olacaktır. Isı uygulamak ayrıca gergin kasları gevşetmeye ve ağrıyı hafifletmeye yardımcı olabilir. Bir ısıtma yastığı veya sıcak su şişesi kullanabilirsiniz. Sıcak bir banyoya dalmak başka bir seçenektir.

3. Sıkıştırma

Çürük bölgeyi elastik bir bandajla sarın. Bu, dokuları sıkıştıracak ve kan damarlarının sızmasını önlemeye yardımcı olacaktır. Kompresyon kullanmak, çürüğün şiddetini azaltabilir ve ağrı ve şişmeyi azaltmaya yardımcı olabilir.

Et Ezilmesine Ne İyi Gelir (İşte Çözümü)+2022

4. Yükseklik

Çürük bölgeyi kalbin üzerinde olacak şekilde yükseltin. Bu, ağrıyı hafifletmeye ve sıvıyı çürük alandan uzaklaştırmaya yardımcı olur. Yükseklik ayrıca basıncı ve sıkıştırmayı azaltabilir. Bu size dinlenmek ve rahatlamak için mükemmel bir şans verir ve bu da iyileşme sürecine yardımcı olabilir. et ezilmesine ne iyi gelir , et ezilmesine ne iyi gelir evde , et ezilmesi ve morarmaya ne iyi gelir

5. Arnika

Arnica, iltihabı ve şişmeyi azalttığı söylenen homeopatik bir bitkidir, bu nedenle onu morluk için ideal bir tedavi haline getirir. Topikal arnika merheminin lazer kaynaklı morlukları etkili bir şekilde azalttığını buldu. Günde birkaç kez çürük üzerine bir arnika merhemi veya jeli kullanabilirsiniz.

6. K vitamini kremi

K vitamini, kanın pıhtılaşmasına yardımcı olan temel bir besindir. Küçük bir 2002 yılında, K vitamini kreminin lazer tedavisinden sonra morarmanın şiddetini azalttığı gösterilmiştir. Bu tedaviyi kullanmak için günde en az iki kez K vitamini kremini çürüğün üzerine nazikçe sürün.

7. Aloe vera

Gösterilen ağrı ve iltihabı azaltmak için. Etkilenen bölgeye topikal olarak uygulayabilirsiniz. olan bir jel kullandığınızdan emin olun. Saf aloe vera . Katkı maddesi olup olmadığını kontrol etmek için etiketi dikkatlice okuyun.

8. C vitamini

C vitamini, anti-inflamatuar özelliklere sahiptir ve yara iyileşmesini desteklemek için kullanılabilir. Ayrıca C vitamini içeren jeller, kremler veya serumlar da bulabilirsiniz. Bunları topikal olarak uygulayabilirsiniz. Ek olarak da alabilirsiniz. Ayrıca bol miktarda taze meyve ve sebze yiyin. et ezilmesine ne iyi gelir , et ezilmesine ne iyi gelir evde , et ezilmesi ve morarmaya ne iyi gelir

9. Ananas

Bromelain, ananasta bulunan enzimlerin bir karışımıdır. Bromelain, çürüğün şiddetini azaltmaya ve iltihap. Ananas yiyebilir veya bromelain takviyesi alabilirsiniz. Topikal olarak krem ​​olarak da uygulayabilirsiniz.

Et Ezilmesine Ne İyi Gelir (İşte Çözümü)+2022

10. Karakafes

Karakafes genellikle cilt rahatsızlıklarını ve iltihabı tedavi etmek için kullanılan bir bitkidir. karakafes krem çürükleri tedavi etmek için kullanılabilecek iyileştirici güçlere sahip olduğu gösterilmiştir.

Kremi günde birkaç kez çürüğünüze uygulayabilirsiniz. Kurutulmuş karakafes yaprakları kullanarak da kompres yapabilirsiniz. Yaprakları kaynar suda 10 dakika demleyin. Daha sonra sıvıyı süzün ve yaprakları bir havluya veya beze sarın. Çürük bölgeye uygulayın.

11. Pirinç

RICE, dinlenme, buz, sıkıştırma ve yükselme anlamına gelir. Ameliyat olmuş veya burkulma veya zorlanma olan birçok kişi bu taktiği iyileşmeye yardımcı olmak için kullanır, ancak morarma için de faydaları vardır.

Bu eylemler, bir miktar şişme ve morarmanın önlenmesine yardımcı olabilecek, yaralı bölgeye kan akışını geçici olarak azaltmayı amaçlar.

Bölgeyi yükseltmek ve dinlendirmek, saatte 20 dakikaya kadar buz uygulamak ve hafif kompresyon bandajı kullanmak, morarmaya katkıda bulunan kan akışını ve iltihabı azaltmaya yardımcı olabilir .

Bir yaralanmadan sonra ve iyileşme süreci boyunca mümkün olan en kısa sürede RICE’ı takip etmek de ağrıyı azaltabilir.

Alt çizgi

Morlukların iyileşmesi birkaç hafta sürebilir. Maksimum iyileşmeye izin vermek için vücudunuzu dinlendirmeye özen gösterin. Burada açıklanan bazı ev ilaçlarını kullanmak iyileşme sürecini hızlandırmaya yardımcı olabilir. İlerlemenize göz kulak olun. Morlukların ciddi bir burkulma veya kırılma sonucu olabileceğini unutmayın. Aşağıdaki durumlarda doktorunuzu arayın: et ezilmesine ne iyi gelir , et ezilmesine ne iyi gelir evde , et ezilmesi ve morarmaya ne iyi gelir

 • yaralanma önemsiz görünüyordu, ancak üç gün sonra hala ağrınız var
 • çürüğün üzerinde bir yumru geliştirirsin
 • sebepsiz yere morarıyor gibisin
 • idrarınızda veya dışkınızda kan fark ederseniz

Bunlar daha ciddi bir yaralanmanın belirtileridir.

Ne zaman doktora görünmeli

Morluklar herkesin başına gelse de, bazı morluklar altta yatan bir tıbbi sorun veya beslenme yetersizliği için kırmızı bayrak olabilir. Bir doktora görünmek için belirtiler şunları içerir:

 • bariz bir yaralanma olmadan ortaya çıkan morluklar
 • sık morarma
 • çok kolay morarma
 • yeni bir ilaç veya takviye aldıktan sonra aniden ortaya çıkan morluklar
 • sırt veya karın gibi garip yerlerde morluklar

Kadınlar erkeklerden daha fazla morarma eğilimindedir ve yaşlı insanlar gençlerden daha fazla morarır. et ezilmesine ne iyi gelir , et ezilmesine ne iyi gelir evde , et ezilmesi ve morarmaya ne iyi gelir

Antibiyotikler , kan sulandırıcılar ve astım ilaçları da bazı insanlarda morarmanın artmasına neden olur. Bununla birlikte, bir kişi ilk önce doktoruyla konuşmadan ilaç almayı bırakmamalıdır.

 • 2
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 1
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir