1. Anasayfa
 2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Yolları

instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Yolları
0

Yazı İçeriği

Instagram dünya üzerinde en fazla aktif kullanıcı sayısına sahip sosyal medya uygulaması. Ülkemizdeki birçok insan için ise arkadaşları ve akrabaları ile takipleşebilmeye olanak sağlayan bir uygulama. Fakat pek çok insan Instagram’ı aynı zamanda yeni insanlarla tanışabilmek amacıyla da kullanıyor.

Instagram uygulaması iki gizlilik seçeneğine sahip. Bunlardan birisi açık hesaplar. Yani bir Instagram hesabı olan herkes bu hesapların platform üzerinde paylaştığı her gönderiyi görüntüleyebilir, dilerse de takip et butonuna basarak açık hesaba sahip kullanıcıları anında takip edebilir. Platformun kullanıcılarına sunduğu diğer seçenek ise gizli hesaplardır. Hesabını “Gizli” konuma getirmiş bir Instagram kullanıcısının paylaştığı gönderileri ve Instagram hikayelerini sadece takipçileri görüntüleyebilir. İşte bu noktada gizli hesaba sahip bir kullanıcıyı tanıyabilmek kimi durumlarda oldukça zor olabiliyor. Çünkü birçok insan Instagram profil resmi olarak kendi resimlerini kullanmayı tercih etmiyor. Bazı kullanıcılar da yakından çekilmemiş bir fotoğraflarını profil resmi olarak ayarlıyorlar. Bu gibi durumlarda ister gizli isterse de açık bir hesaba sahip olsun her kullanıcının Instagram profil fotoğrafını büyütmenize yardımcı olabilecek yollar bulunuyor. İşte bu yollardan bazıları:

Instagram Profil Fotoğrafını İnternet Tarayıcısı Yoluyla Büyütme

İnternet tarayıcısını kullanarak hem mobil cihazınızdan hem de laptopunuzdan herhangi bir Instagram kullanıcısının profil fotoğrafını büyütebilirsiniz. Bu yöntem her tarayıcıda çalışmaktadır. Tarayıcı üzerinden Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme için şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. İlk olarak InstaTakipçi websitesine gidin ve Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme aracını açın.
 2. Karşınıza çıkacak olan arama kutucuğuna (Instagram Kullanıcı Adı’nın altına) Instagram profil fotoğrafını büyütmek istediğiniz kişinin kullanıcı adını doğru bir şekilde yazın.
 3. Ardından arama kutucuğunun hemen altında yer alan Sorgula yazılı butona tıklayarak Instagram kullanıcısını aratın.
 4. Güvenlik kontrölünü tamamlayın.
 5. Platform, aramış olduğunuz Instagram kullanıcısının profil fotoğrafını yüksek çözünürlüklü olarak önünüze getirecektir.
 6. Dilerseniz bu profil fotoğrafını mobil cihazınıza veya bilgisayarınıza PNG formatında da indirebilirsiniz. Bunun için açılan sayfada İndir butonuna tıklayabilirsiniz.

Not: Aynı zamanda Hikayeler ve Reels videolarını da indirebilmenize olanak tanıyan platformda ne Instagram kullanıcısı aratmak ne de indirmek için herhangi bir limit bulunmuyor.

Android ve iOS Cihazlarda Instagram PP Büyütme

İnternet tarayıcısını kullanarak hem Instagram profil fotoğraflarını büyütmek hem de Reels ve Hikayeler videolarını indirmek için InstaTakipçi web sitesini kullanabilirsiniz. InstaTakipçi web sitesini kullanarak Instagram PP büyütme işlemini şu şekilde gerçekleştirebilirsiniz:

 1. İlk olarak Android veya iOS cihazınız üzerinden tarayıcınıza giriş yapın.
 2. InstaTakipçi web sitesine gidin.
 3. Ücretsiz Instagram Profil Fotoğrafı Büyütme Aracı’na gidin.
 4. Arama çubuğuna profilini büyütmek istediğiniz hesabın kullanıcı adını girin.
 5. Sorgula tuşuna basın.
 6. Yüksek çözünürlüklü fotoğrafı telefonunuza indirmek için İndir butonuna tıklayın. İşte bu kadar basit!

Neden Bir Instagram PP Büyütme Aracı Kullanmalısınız?

Instagram, kullanıcıların resimler ve çeşitli formatlarda videolar paylaşabilmelerine olanak tanıyan görsel bir platform.  Siz de bu platformda eski bir arkadaşınızı takip etmek ya da Instagram üzerinden sizi takip eden insanların kim olduklarını öğrenmek istiyor olabilirsiniz. Fakat bu kullanıcıların profil fotoğrafları uzaktan çekilmişse onları tanımak bir hayli zor oluyor. Çünkü Instagram kullanıcıların yükledikleri profil fotoğraflarını otomatik olarak 110×110 px şeklinde yeniden boyutlandırmaktadır. Ne yazık ki profil fotoğraflarının üzerine tıklayarak onları büyütebilmek de mümkün değil. Bir Instagram PP büyütme aracına tam olarak bu gibi durumlarda başvurabilirsiniz. Böylece insanlara takip isteği göndermeden önce onları tanıdığınızdan emin olabilir ve gelen takip isteklerini de gönderen kişiyi tanıdığınızdan emin olduktan sonra kabul edebilirsiniz.

 • 1
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Paylaşcan.com Kurucu Ortak

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir