1. Anasayfa
 2. Güzellik ve Bakım

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?
0

Yazı İçeriği

Saç ekimi için belirlenmiş en uygun ve verimli zaman aralığı bahar aylarıdır. Saç ekimi için kişilerin saçsız kalan bölümleri üzerinde çeşitli analizler yapılarak uygulamalar başlatılır.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi işlemleri saçsız olan bölümlerin belirlenerek saç dökülmesine en fazla dirençli ense bölümünden saçlar alınarak yapılır. Saç ekimi kişilerin aynaya baktıklarında kendilerini daha iyi hissetmeleri için yapılan uygulamalardır.

Saç Kökü Nedir?

Saç kökü kişilerin fiziki özelliklerine göre sıklığı değişen bir bölümdür. Çeşitli minerallerden oluşan saçların bakımı oldukça önemlidir. Saç ekimi için belirlenen detaylara uygun olarak aşamalar kaydedilir

Saç Yapısı ve Saç Yapısı Çeşitleri Nelerdir?

Saç yapısı kişilerin genetik özelliklerine göre değişiklik gösterir. Saç ekimi saç yapısında bulunan mineraller ile desteklenen keratin yapısı kontrol edilir. Saç çeşitleri kalın ve ince telli olmak üzere kısımlara ayrılır.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saçlarında belirgin bir azalma ve dökülme yaşayan kişiler için uygunluk gösterir. Saç ekimi saçların daha hacimli ve iyi görünmesi için uygulanan bir tekniktir. Saçlarında dökülme ve seyrelme yaşayan bireyler için uygulanan bir yöntem olarak bilinmektedir

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimi yöntemleri teknolojinin hız kesmeden ilerlemesi ile geliştirilmiştir. Saç ekimi yöntemlerinin başında FUT tekniği gelir. FUE ve DHI gibi saç ekim yöntemleri de tercih edilen bir diğer yöntemlerdir.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saçların en çok azaldığı bölgeler belirlenerek enseden alınan saç dönerlerinin ekilmesi ile uygulanır. Saç ekim yöntemlerinin başarı ile sonuçlanması için verilen talimatlara uyulması gereklidir. Sizlerde uzmanlar ve doktorlarla saç ekimleri ve saç ekimi fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Aç ekiminin en önemli avantajlarının başında kişilerin kendilerini daha iyi hissetmeleri gelir. Saç dökülmesi ile psikolojik olarak kendini kötü insanlar saç ekimi sayesinde daha iyi bir hale gelirler. Ve doğal ve sağlıklı saç tiplerine kavuşabilirler.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur

Saç ekimi için bahar ayları en sağlıklı ve verimli aylar olarak belirlenmiştir. Bahar ayları dışında yapılan saç ekimleri de mevcuttur. Bahar aylarının dışında diğer aylarda yapabilirsiniz.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Saç ekimi işlemleri için belirlenmiş bir yaş aralığı yoktur. Çeşitli sebeplerle saçlarını kaybeden kişiler ve çocuklar için de saç ekimi yapılması uygundur. Bunun için öncelikle de uzman doktorlar la görüşmekte fayda vardır.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimi ile ekilen saçlar bir ömür boyu kalıcı olacaktır. Saç ekimi kişin saç şekline ve yapışa göre değişse de ortalama 3-4 saat sürmektedir.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür

Saçların belirgin bir biçimde fark edilmesi için gerekli olan zaman aralığı dört aydır. Özellikle dört ay sonrasındaki aşamada saçlar belirginleşmeye başlayacaktır. Sekizinci aya gelindiğinde ise dolgunluk kazanan bir saç yapısına ulaşılmış olacaktır. Bir yıl ile on sekiz ay gibi bir zaman diliminde ise saçlardan etkili sonuçlar alınacaktır.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimi öncesinde saç ekilecek bölgenin hijyenik olmasına özen gösterilir. Temizlik şartlarının sağlanması ile saç ekimi işlemlerine geçilir. Cilt bakımına özen gösterilmesi saç ekiminden alınan verimliliği üst seviyeye çıkaracaktır.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç ekimi sonrasında saçlar nazik ve hassas olacak şekilde yavaş hareketlerle hafta da 2 defa yıkamakta fayda vardır.  Saç yüzeyine ve deriye zarar vermeden yıkama işlemleri yapılmalıdır. Kullanacağınız şampuan gibi ürünlerinde kaliteli olmasına dikkat ediniz.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimi teknolojinin getirdiği yenilikler sayesinde birçok kişi tarafından tercih edilen uygulamalarıdır. Ayrıca hastaneler eve özel merkezlere göre de saç ekimi fiyatları değişmektedir. Aynı zamanda saç ekimi fiyatları, saçlara yapılacak işlemlere ve kullanılan aletlere ve malzemelere göre de değişmektedir.

https://www.smilehairclinic.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir