1. Anasayfa
 2. Güzellik ve Bakım
Trendlerdeki Yazı

Buğday Ten Makyaj Trendi? (Buğday Tenli Olmak)+2022

Buğday Ten Makyaj Trendi? (Buğday Tenli Olmak)+2022
Buğday Ten Makyaj Trendi? (Buğday Tenli Olmak)+2022
0

Yazı İçeriği

Buğday Ten Makyaj Trendi? (Buğday Tenli Olmak)+2022 Hindistan’da genellikle sarı ve açık kahverengi tenli insanlarla karşılaşırız. Bu cilt tipi buğdayın rengine çok benzer. Buğday teni dediğimiz şey budur. Türkiye’de yaşayan bir çok insanda buğday ten görmek mümkün. buğday ten , buğday tenli , buğday ten rengi

Buğday Ten Makyaj Trendi? (Buğday Tenli Olmak)+2022

Buğday rengi bir cildiniz varsa, teniniz için ne tür renklerin ve makyajın mükemmel olacağını öğrenmek için okumaya devam edin.

Buğday Tenli Nedir?

Buğday ten rengi, neredeyse buğday rengi gibi açık kahverengi ten ile karakterizedir. Bu ten rengi genellikle şeftali veya açık ten renginden daha koyu ve esmer olandan daha açıktır. buğday ten , buğday tenli , buğday ten rengi

Cildinizin rengi, vücudunuzda bulunan melanin miktarına göre belirlenir. Melanin ne kadar fazlaysa, gölge o kadar koyu olur.

Genler, cildinizin rengini belirlemede önemli bir rol oynar. Ebeveynlerinizden birinin ten rengi buğday gibiyse, muhtemelen sizde de olacaktır.

Neden Çoğu Kızılderili’nin Buğday Gibi Bir Cildi Var?

Milyonlarca yıllık insan evrimi ve genetiği, dünyanın her yerinde baskın ten rengini belirler. Ayrıca bilimsel araştırmalar, ekvatora daha yakın yaşadığımız için vücudumuzun güneşin maksimum UVB ışınlarına maruz kaldığını gösteriyor.

Kızılderililerin ten renklerinde ve ekvatordan daha uzakta yaşayanların ten renklerinde bir fark görmenizin nedeni bu olabilir. Aynı teori, Kuzey Kızılderilileri ile Güney Hintlilerin ten rengindeki fark için de geçerli olabilir.

Buğdayımsı Cilt ve Gölgeli Cilt

Buğdayımsı bir ten, açık ve esmer ten rengi arasında bir yerde bulunur. Açık kahverengi renk olarak karakterize edilirken, esmer ten rengi genellikle daha koyu kahverengi bir gölgeye işaret eder.

Buğday Ten Makyaj Trendi? (Buğday Tenli Olmak)+2022

Buğday Tenli Kadınlar İçin Makyaj İpuçları

Buğday ten kategorisine giriyorsanız, makyajınızla yapabilecekleriniz:

Makyaj Dozu

1. Su Bazlı Bir Fondöten Kullanın

Hint cildi, ülkedeki nem seviyeleri göz önüne alındığında nispeten yağlıdır. Buğday yağlı bir cildiniz varsa , su bazlı makyaj ürünleri ve temizleyiciler kullanın. Krem bazlı fondötenler yüzünüzde yağlı görünebilir.

2. Güneş Lekelerini Kapatıcı İle Kapatın

Renk değişikliği ve pigmentasyon lekelerinin üstesinden gelmek için bir kapatıcı kullanılır. Eşit bir görünüm için ten renginizden bir veya iki ton daha koyu olan bir kapatıcı seçin.

3. Göz Kalemleri

Kahverengi, mavi ve yeşil tonlarında göz kalemi kullanın.

4. Daha Sıcak Tonlar Daha İyi Çalışır

Buğdayımsı cilt, ince, altın tonlarıyla iyi görünür. Göz farı kullanan biriyseniz, kahverengi veya altın rengi bir ton seçin. Nudeler de iyi gider.

5. Dudak Tonunu Azalt

Şarap, bordo ve ten rengi gibi olgun, zarif ve sıcak tonlar, Hint, buğday ten rengiyle iyi gider.

6. Allık İle Çok Pembe Olmayın

Bir erik veya koyu kırmızı allık seçin.

Buğday Tenli Cilt İçin Yapılmaması Gerekenler

1. Adil Görünmeye Çalışmayın

Ten renginizden daha açık bir fondöten kullanmayın. Sadece yüzünüzü pudralı, düzensiz ve düzensiz gösterecektir. İyi bir makyajın amacı cildinizin parlak ve sağlıklı görünmesini sağlamaktır. Buğday teninizi gururla taşıyın.

2. Gümüş Göz Farı ve Fosforlu Kalemlerden Kaçının

Altın, bakır ve kahverengi gibi sıcak tonlar, buğday teniyle iyi gider. Gümüş, açık mor veya pembe gibi soğuk veya parlak tonlardan kaçının. Neon renkli göz kalemi kullanmaktan kaçının.

3. Parlak Ruj Tonlarından Kaçının

Açık ten ile parlak pembe ve kırmızı tonlar daha iyi gider. Buğday tonluysanız, parlak pembe, turuncu ve kırmızı ruj tonlarından kaçının.

4. Açık Renkli Allıklar Giymekten Kaçının

Hepimiz yanaklarımıza o pembe dokunuşu isteriz! Ancak buğday ten rengine sahipseniz açık pembe allıklardan kaçının. Sadece abartılı ve gerçek dışı görünebilir.

5. Boynu Unutma

Bu, çoğu kadının yaptığı yaygın bir hatadır. Yüz renginizin boynunuzdan farklı olmasını istemezsiniz. Tam kapatıcı fondöteninizi çene ve boynunuza da uygulayın.

Buğday Ten Makyaj Trendi? (Buğday Tenli Olmak)+2022

Buğday Cildiniz Varsa Hangi Saç Renklerini Seçmelisiniz?

Hint cilt tonlarının çoğu, bir miktar kırmızı veya bordo ile koyu kahvelerle iyi gider. Tüm Hint cilt tonlarına uyacak çeşitli kahverengi tonları mevcuttur. Her zaman cilt tonunuzla zıt bir saç rengi seçmeniz önerilir. Sarı saç tonlarından kaçının.

Derin Zengin Kahverengi, Kestane ve Bakır:

Bir renk tonu tercih ediyorsanız ve çok fazla deney yapmayı sevmiyorsanız

Bordo, Bordo ve Koyu Kırmızılar:

Seçimlerinizde biraz maceracı olmanızda bir sakınca yoksa

Menekşeler, Blues ve Neonlar:

Bunlar kaçınmanız gereken renkler

Buğday Ten Makyaj Trendi? (Buğday Tenli Olmak)+2022

Buğday Cildiniz Varsa Ne Renk Giysiler Giymelisiniz?

Cildinizle kontrast oluşturacak tonları seçin. Kırmızı, pembe, mavi veya pastel tonlarını (ortadan uzak olanlar) tercih edin. Bej ve açık kahverengi gibi ten renginize yakın tonlar kullanmaktan kaçının. Cilt tonunuzu vurgulamak için beyaz ile de gidebilirsiniz. buğday ten , buğday tenli , buğday ten rengi

Bu yönergeler güzellik endüstrisinde yıllar içinde geliştirilmiştir ve kendinizi nasıl taşımanız gerektiğine dair sevindirici haber değildir. Güzellik endüstrisi, konu saçınızın veya kıyafetlerinizin rengini seçerken kontrastın önemli olduğunu ancak fark etti. Günün sonunda, giydiğiniz şeyde rahat olduğunuzdan emin olmalısınız.

 • 1
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir