1. Anasayfa
 2. Cinsel Yaşam

Erkekler Kızlık Zarının Bozulduğunu Hisseder Mi [+7]!

Erkekler Kızlık Zarının Bozulduğunu Hisseder Mi [+7]!
Erkekler Kızlık Zarının Bozulduğunu Hisseder Mi +7!
0

Yazı İçeriği

Erkekler Kızlık Zarının Bozulduğunu Hisseder Mi +7! Vajina ile doğan herkesin vajina girişinde bir kızlık zarı, bir doku yakası vardır. Her beden farklı olduğu gibi kızlık zarı (hymen) da farklıdır. Erkekler kızlık zarının bozulduğunu hissedemez çünkü, öyle uzaktan bakınca bu durum anlaşılmaz. İllaki ilişkiye girilmesi gerekir ve bazı kızlık zarları esnek yapılıdır, yine de anlaşılamaz. Kızlık zarına bakmak bekaret hakkında bir şey söylemez. Kızlık zarı özellikle evlenmeden önce çok önem arz eder. Bir çok kız bekaretini korumak için kendini erkeklerden uzak tutmaya çalışır. Peki erkekler kızlık zarının bozulduğunu hisseder mi ?

Erkekler Kızlık Zarının Bozulduğunu Hisseder Mi +7!

Anahtar noktaları , erkekler kızlık zarının bozulduğunu hisseder mi

 1. Kızlık zarı ve bunun bekaretle ilişkisi hakkında çok fazla yanlış bilgi var.
 2. Kızlık zarının biyolojik rolünden tam olarak emin değiliz.
 3. Kızlık zarı genellikle cinsel aktivite veya spordan zarar görmez.
 4. Hymens, hormon seviyelerine (öncelikle östrojenlere) yanıt olarak yaşam boyunca değişir.
 5. Bekaret fiziksel bir şey değil, birisiyle paylaşmayı seçebileceğiniz bir niteliktir – elinizden alınamaz veya kaybolamaz.
 6. İlk cinsel ilişkide kanama olmaması yaygındır – kanama (ya da değil) bekaret hakkında bir şey söylemez.

Tarih boyunca kızlık zarı

Tarih boyunca ataerkil kültürler, ailelerinin ve topluluklarının statüsünün yanı sıra statülerini ve değerlerini belirlemek için kızların ve kadınların cinsel tarihini kullanmıştır. erkekler kızlık zarının bozulduğunu hisseder mi

Normal kızlık zarı nedir?

Kızlık zarı vajinanızın girişinde bulunan esnek bir doku yakasıdır. Labianız tarafından korunur. Bir toka (saç bağı) ile karşılaştırılabilir – gerildiğinde (örneğin, seks sırasında veya tampon kullanırken) genişleyen ve daha sonra toplanmış şekline geri dönen demetlenmiş doku ile. erkekler kızlık zarının bozulduğunu hisseder mi

Hymens birçok farklı şekil ve boyutta gelir. Halka şeklinde, yarım ay şeklinde veya çentikli dalgalı kenarlara sahip olabilirler – bunların hepsi normaldir. Kızlık zarınızdaki açıklığın boyutu da boyut ve şekil olarak değişir.

Erkekler Kızlık Zarının Bozulduğunu Hisseder Mi +7!

Delikli kızlık zarı nedir?

Delikli kızlık zarı, kızlık zarınızda herhangi bir açıklığın (ya da çok küçük) olmadığı tıbbi bir durumdur. Kan çıkamadığı için bu adet (adet) ile ilgili bir sorun haline gelir ve ağrıya neden olur. Ayrıca idrar yapma (işeme) veya bağırsak hareketlerinde (kaka yapma) sorunlara neden olabilir. erkekler kızlık zarının bozulduğunu hisseder mi

Ayrıca tampon takmakta veya seks yapmakta zorluk çekebilirsiniz. Bu nadir görülen bir sorundur (yaklaşık her 2000 kızdan biri) ve kızlık zarına kanın akmasına izin verecek bir açıklık sağlamak için anestezi altında ameliyat gerektirir. 

Kızlık zarı nasıl değişir?

Kızlık zarınız hayatınız boyunca değişir.

 • Ergenlikten önce kızlık zarınız incedir ve hassas olabilir.
 • Ergenlik döneminde artan hormonlar (östrojen) kızlık zarınızın ve diğer vajina dokularınızın daha kalın ve gergin olmasına neden olur.
 • Hamilelik sırasında artan hormonlar, vajinal dokularınızın doğuma izin vermek için daha da gerginleşmesine neden olur.
 • Doğum, kızlık zarınızın ve vajinal dokularınızın şeklini de değiştirebilir.
 • Menopoz ve yaşlanma ile birlikte kızlık zarınız ve diğer vajina dokularınız yeniden incelir (östrojen azaldıkça). erkekler kızlık zarının bozulduğunu hisseder mi

bakirelik nedir?

erkekler kızlık zarının bozulduğunu hisseder mi

Birinin bakire olup olmadığını seks sırasında kanamasına göre anlayabilir misiniz?

 1. Birinin bakire olup olmadığını, ilk cinsel ilişkide kanama olup olmadığına bakarak anlayamazsınız. Kadınların yaklaşık yarısı ilk cinsel ilişkiye girdiklerinde kanar ve kadınların yarısı kanamaz. Her ikisi de tamamen normaldir.
 2. Kanama, kızlık zarınızdaki veya vajinanızın kendisindeki küçük çatlaklardan gelebilir. Kanama bir adetten daha hafif olmalı ve iyi bir kan akışı olduğu için bu yırtıklar hızla iyileştiğinden birkaç günden fazla sürmemelidir.
 3. Bazı kızlık zarı diğerlerinden daha gergindir ve asla bölünmez veya kanamaz. Kızlık zarına bakarak cinsel ilişkiye girip girmediğinizi anlamak mümkün değildir.
 4. Vajinal kuruluk, uyarılmama (açılma), cilt rahatsızlıkları (enfeksiyon veya iltihaplanma) ve sert cinsel temas gibi diğer faktörler de kanamaya neden olabilir.

Seks sonrası kanamanın başka nedenleri de vardır .

erkekler kızlık zarının bozulduğunu hisseder mi

Kızlık zarı hakkında hızlı gerçekler

 • Kızlık zarınız vajinal açıklığınızı tam olarak kapatmıyor – bir delik normaldir.
 • Seks yaptığınızda, kızlık zarınız ‘kırılmaz veya patlamaz’ – gerilir, bu da küçük bir yırtılmaya neden olabilir.
 • Kızlık zarına bakarak cinselliğin (rızaya dayalı veya rıza dışı) olup olmadığını anlayamazsınız.
 • Kızlık zarınızdaki açıklığın boyutu, çok küçük olmadığı ve kan akışında tıkanıklık ve ağrıya neden olmadığı sürece önemsizdir (o zaman bir doktora görünmeniz gerekir).
 • Tampon kullanmak, bisiklete binmek, jimnastik yapmak ve ata binmek kızlık zarınıza zarar verme olasılığı çok düşüktür.
 • Ayağına binen yaralanmalar (bacaklarınız açıkken sert bir cismin üzerine düşmek) kızlık zarınıza ve diğer dokulara zarar verebilir – bu olursa doktorunuza görünün

Kızlık zarınızın yırtıldığını nasıl anlarsınız?

Öncelikle, tüm kadınların kızlık zarı ile doğmadığını hatırlamak önemlidir. Şans nispeten düşük olsa da (binde bir), bu mümkündür. Vajina girişini kısmen kaplayan bu esnek zara sahip olan kadınlar, ilk cinsel karşılaşmalarından önce zaten yırtmış olabilirler. Kızlık zarınız sekse kadar sağlam kalsa bile, yine de seks nedeniyle yırtılmayabilir veya kanamayabilir. erkekler kızlık zarının bozulduğunu hisseder mi

Kızlık zarınızın yırtıldığını nasıl anlayacağınızı merak ediyorsanız okumaya devam edin…

Erkekler Kızlık Zarının Bozulduğunu Hisseder Mi +7!

Kızlık zarınızın yırtıldığını gösteren işaretler

Kızlık zarınızı yırttıysanız, aşağıdakilerden herhangi birini yaşayabilirsiniz:

 • Hafif lekelenme veya kanama
 • Vajinal açıklık çevresinde hafif rahatsızlık veya ağrı
 • Vajinal açıklığın içinde 1-2 cm civarında yırtık veya kırık cilt (zar)

Bazı dişiler kızlık zarını yırtmış olmalarına rağmen bunların hiçbirini fark etmezler. Kızlık zarının zamanla doğal olarak yıpranması oldukça normaldir. Bir anlamda kağıt mendile benzetebilirsiniz; hafif basınçla bile delinmesi kolaydır, bu nedenle tek seferde yırtılabilir veya yavaş yavaş gerilebilir ve vajina duvarlarına geri dönene kadar genişleyebilir. Bu noktada bir doku halkası gibi hissedilir, ancak vajina duvarlarının geri kalanı gibi pürüzsüz hissetmeyecektir – düzensiz bir yüzeye sahip olacaktır. Sadece kızlık zarınızı gerdiyseniz , zamanla kaybolabilir veya yırtılabilir.

Kızlık zarınızı yırtıp yırtmadığınız nasıl kontrol edilir

Kızlık zarınızın yırtılıp yırtılmadığını öğrenmek aslında oldukça kolaydır. Bunu bir Doktora veya jinekoloğu ziyaret etmeden kendiniz anlayabilirsiniz. Tek ihtiyacınız olan bir ayna, bir sandalye ve parmaklarınız. İşte yapmanız gerekenler: erkekler kızlık zarının bozulduğunu hisseder mi

 1. Ellerinizi iyice yıkayın
 2. Tek elinizle yönetebileceğiniz küçük bir ayna alın
 3. Bir sandalyenin kenarına oturun ve bacaklarınızı açın.
 4. Gerekirse parmağınıza biraz doğal kişisel kayganlaştırıcı sürün (özellikle parmaklarınızı sokarken rahatsızlık hissediyorsanız)
 5. Aynayı vajinanızın önünde tutun ve açıklığı görebileceğiniz şekilde yukarıya doğru eğin.
 6. Labia’yı (vajinal dudaklar) açmak için işaret parmağınızı veya orta parmağınızı kullanın.
 7. Kızlık zarı sağlamsa, vajinal açıklığınızın alt kısmında ince, ay şeklinde etli bir zar görebilmeniz gerekir.

Bir kızlık zarının boyutunun ve şeklinin oldukça değişebileceğini unutmayın. İyi bir kural, parmağınızı kolayca sokabiliyorsanız veya vajina duvarlarının çevresinde düzensiz bir eti hissedebiliyorsanız (herhangi bir direnç veya rahatsızlık hissetmeden), büyük olasılıkla kızlık zarınız yırtılmıştır.  erkekler kızlık zarının bozulduğunu hisseder mi

 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir