1. Anasayfa
 2. Cinsel Yaşam

İdeal Penis Boyu ve Kalınlığı Ne Kadar Olmalı +2021!

İdeal Penis Boyu ve Kalınlığı Ne Kadar Olmalı +2021!
İdeal Penis Boyu ve Kalınlığı Ne Kadar Olmalı +2021!
0

Yazı İçeriği

İdeal Penis Boyu ve Kalınlığı Ne Kadar Olmalı +2021! Bir çok erkek penis boyunun uzunluğu ya da kalınlığıyla övüne dursun, önemli olan işlevidir sözünün her zaman doğru olduğu anketlerde kadınların erken boşalma sorunu olduğu sözlemleriyle had safhaya ulaşmaktadır. İdeal penis boyu ülkelere göre farklılık göstermektedir. Ülkemizde ise ideal pensi boyu 12-15 cm arasında değişmektedir. ideal penis boyu, ideal penis boyu ve kalınlığı, en ideal penis boyu

İdeal Penis Boyu ve Kalınlığı Ne Kadar Olmalı +2021!

Bu, birçok erkeğin zamanın bir noktasında merak ettiği bir konudur: Ortalama penis boyutu nedir?

Dergide yayınlanan bir araştırmaya göre British Journal of Urology International (BJUI), sarkık bir penisin ortalama uzunluğu 3.61 inç iken, dik bir penisin ortalama uzunluğu 5.16 inçtir.

1 inç = 2,54 cm’dir.

Ortalama çevre, sarkık bir penis için 3.66 inç ve dik bir penis için 4.59 inç’tir. Çevre, penisin en geniş kısmındaki çevresidir. ideal penis boyu, ideal penis boyu ve kalınlığı, en ideal penis boyu

Penis boyutu, cinsel tatmin için ne kadar önemli olduğu ve penisinizin çok küçük olduğundan endişeleniyorsanız ne yapmanız gerektiği hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Araştırma ne diyor?

BJUI araştırması, 17 çalışmanın verilerini kullandı ve çalışma katılımcıları toplamda 15.000’den fazla erkeğe ulaştı. Daha önce listelenen ortalamalara ek olarak, analiz boyutları çizdi ve yüzdelik dilimlere yerleştirdi.

Örneğin, 6.3 inçlik erekte bir penis 95. yüzdelik dilimdedir. Bu, 100 erkekten sadece beşinin 6,3 inçten daha uzun bir penise sahip olacağı anlamına gelir.

Aynı şekilde, 3.94 inçlik ereksiyon halindeki bir penis 5. yüzdelik dilimdedir, yani 100 erkekten sadece beşi 3.94 inçten daha kısa bir penise sahip olacaktır.

Diğer çalışmalar da benzer sonuçlar vermiştir. Journal of Urology’de yayınlanan bir araştırma , sarkık olan bir penisin uzunluğunun, ereksiyon halindeki uzunluğunun bir göstergesi olmadığını da buldu. Başka bir deyişle, erkekler benzer büyüklükte ereksiyonlara sahip olabilir, ancak farklı boyutlarda sarkık penislere sahip olabilir.

Penis boyu nasıl ölçülür

Senin ucuna penisin üstünden uzunluğunu ölçün glans .

Penisinizin üst kısmı, kasık kemiğinize bağlandığı yerdir . Penis başının ucu, penisinizin ucundaki yuvarlak kısımdır. Ölçerken kasık kemiğinizin önündeki yağları sıkıştırın. Ayrıca, sünnet derisiyle ilgili ek uzunluk eklemeyin.

Milin tabanının veya ortasının etrafındaki çevresi ölçün.

İdeal Penis Boyu ve Kalınlığı Ne Kadar Olmalı +2021!

Boyut önemli midir?

Bazı erkekler için özellikle endişe verici olan şey, penislerinin kendileri ve partnerleri için cinsel açıdan tatmin edici olup olmayacağıdır. Bazı erkekler de nasıl çıplak göründükleri konusunda endişeli olabilirler.

Cinsel ilişki söz konusu olduğunda , daha büyük her zaman daha iyi olmayabilir.

Dergide yapılan bir çalışmada PLOS, araştırmacılar, cinsel açıdan aktif 75 kadınla, tek gecelik bir ilişki ve uzun süreli bir ilişki için tercih edecekleri penis boyutu hakkında görüştüler. ideal penis boyu, ideal penis boyu ve kalınlığı, en ideal penis boyu

Kadınlara, belirli bir ırkı çağrıştırmamak için mavi plastikten yapılmış 33 farklı boyutta 3 boyutlu penis modeli gösterildi.

Çalışmadaki kadınların tercih ettiği ortalama boyut, tek seferlik bir karşılaşma için 6,4 inç uzunluğunda ve 5 inç çevresi olan dik bir penisti.

Uzun süreli bir ilişki için, kadınlar tarafından tercih edilen ortalama boyut, 6,3 inç uzunluğunda ve 4,8 inç çevresi olan bir penisti.

Bu seçeneklerin ikisi de ortalamadan sadece biraz daha büyüktü.

Kadınların tercihlerine ilişkin benzer bir başka çalışma, dergide yayınlandı. BMC Kadın Sağlığı, onlar için penis çevresinin cinsel tatmin için uzunluktan daha önemli olduğunu buldu.

Bir erkeğin kendi penis boyutunu algılaması, kendine güven ve olumlu bir vücut imajı üzerinde etkili olabilir. Sarkık veya ereksiyon halindeyken penislerinin büyüklüğü konusunda bilinçli olan erkekler, endişe kaynaklı erektil disfonksiyon ve diğer duygusal problemler yaşayabilir.

Bu tür bir öz bilince sahip erkeklerle çalışan terapistler, genellikle bir kişinin “çok küçük” algısının, araştırmaların gösterdiğiyle uyuşmadığını bulur.

Bir ders çalışma penislerinin çok küçük olduğundan endişelenen 67 erkekten hiçbirinin penis uzatmasını önerecek kadar kısa olduğu düşünülen bir penise sahip olmadığını tespit etti .

İdeal Penis Boyu ve Kalınlığı Ne Kadar Olmalı +2021!

Penisimi büyütebilir miyim?

Penisinizin boyutunu büyütmeye çalışma kararı, bir üroloğa danışarak dikkatli bir şekilde verilmelidir . Üroloji Dergisi çalışmasında az 1.6 inç sarkık penis uzunluğu ya da 3’ten az inç ereksiyon halindeki penis ile o sadece erkeklerin tedaviye uzatma penil-adayı olarak düşünülmelidir tavsiye etmiştir.

Seçeneklerinizi belirlemeden önce psikolojik bir değerlendirme yapmalı ve endişeleriniz hakkında bir terapistle konuşmalısınız . ideal penis boyu, ideal penis boyu ve kalınlığı, en ideal penis boyu

Siz ve terapistiniz, “Olağandışı derecede küçük bir penisiniz var mı, yoksa ortalama büyüklükte mi yoksa ortalama bir boyuta yakın mı?” gibi soruları ele almalısınız. ve “Penisiniz hakkında gerçekçi olmayan bir algınız veya ortalama büyüklükte bir penisin ne olduğu hakkında gerçekçi olmayan fikirleriniz mi var?”

Herhangi bir tedaviden önce psikolojik danışmayı denemelisiniz.

Tedaviyi düşünüyorsanız, bazı seçenekleriniz var.

Penisinizi vücudunuzun içindeki kasık kemiğine bağlayan bağ üzerinde bir tür cerrahi işlem yapılır. Operasyon, penisinizin daha fazlasının vücudunuzun dışına çıkmasına izin verir.

Penis gövdesinin çevresini artırmak için deri grefti içeren cerrahi de mümkündür.

Bazı erkekler , penislerinin yağ yastığıyla kaplanmış olan kısmını daha belirgin hale getirmek için kasık kemiği çevresinde liposuctiondan yararlanır .

Penise cerrahi olarak yerleştirilen şişirilebilir penil protezler, erektil disfonksiyon tedavisinde ve penis uzatmada da etkilidir.

Penisinizi daha geniş veya daha uzun yapmak için bir prosedürle ilgileniyorsanız, bu prosedürleri gerçekleştirme konusunda çok deneyimi olan bir doktora danışın. Ayrıca, harika sonuçlar vaat eden haplar, kremler ve diğer tedaviler için çevrimiçi reklamlara karşı dikkatli olmalısınız.

Görünüm

Pek çok erkek, ortalama penis boyutunda mı, yakınında mı, yoksa ötesinde mi diye merak etse de, gerçek şu ki, erkeklerin çoğunluğu ortalama uzunluk ve çevrenin yakın bir aralığı içindedir. Kendinizi ölçmek size bir miktar doğrulama sağlayabilir. ideal penis boyu, ideal penis boyu ve kalınlığı, en ideal penis boyu

Penisinizin istediğinizden daha küçük olduğunu hissetmeye devam ederseniz, endişeleriniz ve hangi seçeneklerin sizin için en iyi olabileceği konusunda bir ürologla konuşun.

Olumlu bir vücut imajı için ipuçları

Vücudunuzdan memnun değilseniz, penisinizin büyüklüğü veya başka bir parçanızın görünümü olsun, kendiniz hakkında daha iyi hissetmek için bu yararlı ipuçlarını deneyin: ideal penis boyu, ideal penis boyu ve kalınlığı, en ideal penis boyu

 • Geniş omuzlar veya hoş bir gülümseme gibi hoşunuza giden özelliklere ve vücut bölümlerine odaklanın.
 • Sağlıklı bir kiloyu koruyun ve egzersiz rutininize kuvvet antrenmanı ekleyin. Zinde ve sağlıklı görünüyorsanız, kendiniz hakkında daha iyi hissedebilirsiniz.
 • Penis büyüklüğüne teslim olmayın. Penisinizin boyutu ne olursa olsun tatmin edici bir cinsel partner olabilirsiniz.
 • Kendinizi sporcularla, modellerle ve oyuncularla kıyaslamayın. Neyin normal olduğuna ve nasıl görünmeniz gerektiğine dair sağlıksız ve gerçekçi olmayan bir imaj geliştireceksiniz.
 • İster spor, hobi, seyahat veya diğer etkinlikler olsun, ödüllendirici bulduğunuz uğraşlara daha fazla zaman ve enerji harcayın. Kalıcı özgüven, yaratıcılık, zeka ve değerleriniz gibi fiziksel olmayan özelliklerden gelir.
 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 1
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 2
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir