1. Anasayfa
 2. İlaçlar ve İlaç Fiyatı
Trendlerdeki Yazı

Zestat 15 Mg [Zestat Nedir] Zestat Yan Etkileri!

Zestat 15 Mg [Zestat Nedir] Zestat Yan Etkileri!
Zestat 15 Mg [Zestat Nedir] Zestat Yan Etkileri!
0

Yazı İçeriği

Zestat 15 Mg [Zestat Nedir] Zestat Yan Etkileri! Zestat 15 mg Tablet, yüksek kolesterol tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. “Kötü” kolesterol (LDL) ve trigliserit (yağ) seviyelerini azaltan iki ilacın bir kombinasyonudur. zestat 15 mg , zestat yan etkileri

Zestat 15 Mg [Zestat Nedir] Zestat Yan Etkileri!

Zestat 15 mg Tablet aç veya tok karnına alınabilir. Doktorunuzun önerdiği programa göre eşit aralıklarla düzenli olarak almalısınız. Her gün aynı saatte almak, almayı hatırlamanıza yardımcı olacaktır. Tedavinin dozu ve süresi, ne için tedavi edildiğinize bağlı olacaktır. Kendinizi daha iyi hissetseniz bile, tüm kursu bitirene kadar almayı bırakmayın. Aktif kalmak, sigarayı bırakmak, sağlıklı, az yağlı bir diyet yemek ve düzenli egzersiz yapmak gibi yaşam tarzınızda birkaç değişiklik yaparak bu ilacın daha iyi çalışmasına yardımcı olabilirsiniz. zestat 15 mg , zestat yan etkileri

Mide bulantısı, mide ağrısı, kabızlık ve kas ağrısı bu ilacın bazı yaygın yan etkileridir. Bunlar genellikle hafiftir ancak sizi rahatsız edip etmediklerini veya birkaç günden uzun sürdüğünü doktorunuza bildirin. Karaciğer hasarı belirtileri olabileceğinden, ciltte veya gözlerde sararma, alışılmadık derecede koyu renkli idrar veya koyu renkli dışkı fark ederseniz doktorunuza bildirin. Bu ilacı alırken kan şekeri seviyesinin ve karaciğer fonksiyonunun düzenli olarak izlenmesi istenebilir.

Bu ilacı almadan önce herhangi bir böbrek veya karaciğer probleminiz veya yüksek tansiyonunuz varsa doktorunuza bildirin. Hamile veya emziren kadınlar da almadan önce doktorlarına danışmalıdır. Ayrıca, bu ilacı etkileyebilecekleri veya ondan etkilenebilecekleri için, aldığınız diğer tüm ilaçları sağlık ekibinize bildirmelisiniz.

ZESTAT TABLETIN KULLANIM ALANLARI

ZESTAT TABLETİN FAYDALARI

Yüksek kolesterol

Zestat 15 mg Tablet, kanınızdaki “kötü” kolesterol (LDL) miktarını azaltarak ve “iyi” kolesterol (HDL) miktarını yükselterek çalışan iki ilacın birleşimidir. Kolesterol miktarını düşürmek, kalp hastalıkları olasılığını azaltır ve daha uzun süre daha sağlıklı kalmanıza yardımcı olur. zestat 15 mg , zestat yan etkileri
Bu ilacın etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için düzenli olarak alın ve uygun yaşam tarzı değişiklikleri yapın (sağlıklı beslenme ve aktif kalma gibi). Kendinizi iyi hissetseniz bile almaya devam edin.

Zestat 15 Mg [Zestat Nedir] Zestat Yan Etkileri!

ZESTAT TABLET’İN YAN ETKILERI

Çoğu yan etki herhangi bir tıbbi müdahale gerektirmez ve vücudunuz ilaca uyum sağladıkça kaybolur. Devam ederse veya onlar için endişeleniyorsanız doktorunuza danışın.

Zestat’ın yaygın yan etkileri

 • Mide bulantısı
 • Kabızlık
 • Karın ağrısı
 • Baş ağrısı
 • Kas ağrısı
 • Artan karaciğer enzimleri
 • Kanda artan glikoz seviyesi

ZESTAT TABLET NASIL KULLANILIR?

Bu ilacı doktorunuzun önerdiği doz ve sürede alınız. Bir bütün olarak yutun. Çiğnemeyin, ezmeyin veya kırmayın. Zestat 15 mg Tablet aç veya tok karnına alınabilir, ancak belirli bir zamanda alınması daha iyidir.

ZESTAT TABLET NASIL ÇALIŞIR?

Zestat 15 mg Tablet, iki ilacın kombinasyonudur: Atorvastatin ve ezetimib. Atorvastatin, vücudunuzun “iyi” kolesterol (HDL) seviyelerini yükseltirken, vücudunuzun “kötü” kolesterol (LDL) yapmasını engelleyen lipid düşürücü bir ilaçtır. Ezetimib, kolesterolün bağırsaklardan emilimini engelleyen bir kolesterol emilim inhibitörüdür. Birlikte, vücudunuzdaki kolesterolün daha iyi azalmasını sağlarlar. zestat 15 mg , zestat yan etkileri

GÜVENLIK TAVSİYESİ

UYARILAR

Alkol – GÜVENLİ DEĞİL
Zestat 15 mg Tablet ile alkol tüketmek güvenli değildir.
Gebelik – GÜVENLİ DEĞİL
Zestat 15 mg Tablet hamilelik sırasında kullanımı son derece güvenli değildir. Hamile kadınlar ve hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalar gelişmekte olan bebeğe önemli zararlı etkiler gösterdiğinden doktorunuzun tavsiyesine başvurun.
Emzirme – DOKTORUNUZA BAŞVURUN
Zestat 15 mg Tablet emzirme döneminde muhtemelen güvenli değildir. Sınırlı insan verileri, ilacın anne sütüne geçebileceğini ve bebeğe zarar verebileceğini düşündürmektedir.
Araç Sürme – GÜVENLİ DEĞİL
Zestat 15 mg Tablet uyanıklığı azaltabilir, görüşünüzü etkileyebilir veya uykulu ve baş dönmesi hissetmenize neden olabilir. Bu belirtiler ortaya çıkarsa sürmeyin.
Böbrek – TAVSİYE EDİLDİĞİ TAKTİRDE GÜVENLİ
Zestat 15 mg Tablet böbrek hastalığı olan hastalarda kullanımı güvenlidir. Zestat 15 mg Tablet için doz ayarlaması önerilmez.
Karaciğer – DİKKAT
Zestat 15 mg Tablet, karaciğer hastalığı olan hastalarda dikkatli kullanılmalıdır. Zestat 15 mg Tablet dozunun ayarlanması gerekebilir. Lütfen doktorunuza danışınız.
Orta ila şiddetli karaciğer hastalığı olan hastalarda Zestat 15 mg Tablet kullanımı önerilmez.

ZESTAT TABLET’İ ALMAYI UNUTURSANIZ NE OLUR?

Zestat 15 mg Tablet dozunu kaçırırsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Ancak, bir sonraki dozun zamanı yaklaştıysa, kaçırdığınız dozu atlayın ve normal programınıza geri dönün. Dozu ikiye katlamayın. zestat 15 mg , zestat yan etkileri

Hızlı ipuçları

 • Size yüksek kolesterol tedavisi için Zestat 20 mg/10 mg Tablet reçete edilmiştir.
 • Kandaki yağ seviyesini düşürmek için düzenli egzersiz ve az yağlı diyete ek olarak alın.
 • Yemekle birlikte veya yemeksiz alınabilir.
 • Özellikle ateşle birlikte kas semptomları (ağrı veya güçsüzlük) yaşarsanız doktorunuza bildirin.
 • Mide ağrısı, açlık kaybı, mide bulantısı hissi veya koyu renkli idrar yaşarsanız doktorunuza bildirin.

ZESTAT 15 MG FİYAT

İLAÇ ADI FIRMA ADI KDV DAHİL PERAKENDE SATIŞ TL FİYATI
ZESTAT 15 MG 30 AĞIZDA ERİYEN TABLET ABDİ İBRAHİM 15.58 TL.
 • 8
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 3
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 4
  be_endim
  Beğendim
 • 2
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 2
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir