1. Anasayfa
 2. Nasıl Yapılır
Trendlerdeki Yazı

Türk Kahvesi Nasıl Yapılır? (+Türk Kahvesi+2022)

Türk Kahvesi Nasıl Yapılır? (+Türk Kahvesi+2022)
Türk Kahvesi Nasıl Yapılır? (+Türk Kahvesi+2022)
0

Yazı İçeriği

Türk Kahvesi Nasıl Yapılır? (+Türk Kahvesi+2022) Türk kahvesi keyif ve ağızda bıraktığı o hoş tadıyla vazgeçilmez bir içecektir. Uzun yıllardır keyif kahvesi olarak da bilinen bu kahve türünün yapımı ve nasıl içileceği hakkında bilgiler vermek istiyoruz. türk kahvesi nasıl yapılır , sütlü türk kahvesi nasıl yapılır , orta şekerli türk kahvesi nasıl yapılır

Türk Kahvesi Nasıl Yapılır? (+Türk Kahvesi+2022)

TÜRK KAHVESİ NASIL YAPILIR

Türk kahvesini bu kadar lezzetli yapan şey öğütülmesidir. Tek çekirdek, damla kahve için 100 partikül ve espresso için 3.000 partiküle karşılık 45.000 partikül ile öğütülür. Böylece diğer demleme yöntemlerinden daha fazla aroma elde edersiniz. Ayrıca demleme işleminde çekirdekleri yeniden kavurduğunuz tek yöntemdir. Bu neden önemli? Çünkü kahve, kavrulduktan yaklaşık bir hafta sonra en karmaşık (şarap gibi) aşamasındadır.
Bu süreden sonra oksitlenir ve çürür.  türk kahvesi nasıl yapılır , sütlü türk kahvesi nasıl yapılır , orta şekerli türk kahvesi nasıl yapılır

Türk kahvesi filtrelenmediği için telvesi cezvededir. Sonuç olarak, su ısındıkça, aslında fasulyenizi yeniden kavuruyorsunuz!. Bu nedenle, bazılarının yaptığı gibi, asla önce suyu ısıtmamalı ve ardından zemini eklememelisiniz. Soğuk suyla başlayın ve ardından demlemenizi yavaşça köpürene kadar ısıtın. Bu sayede yeni kavrulmuş bir kahve aromasına sahip olacaksınız. Ancak demlemenizi yaparken ya da ayrı hazırlarken süt, krema, badem sütü vb. diğer aromaları da ekleyip demlemenizi üzerine dökebilirsiniz (Türk kahvesi tariflerimize bakın). Ne yaparsanız yapın, tortuları karıştırmayın. Oh, ve şekerinizi sonra değil, önce eklediğinizden emin olun! Ayrıca kahvenizi nasıl döktüğünüze dikkat edin. Bardaklara ne kadar köpüğün girdiğini kontrol etmek için biraz bilek hareketine ihtiyacınız var. Önce köpüğün söndüğünden ve tencerenin arkasında kalmadığından emin olun.

Türk Kahvesi Nasıl Yapılır? (+Türk Kahvesi+2022)

Başlamak için bir Türk cezvesine, demlemenizi yudumlarken demlemenizin sıcak kalması için ince duvarlı 3 oz porselen fincana (espresso fincanları çok sert), karıştırmak için bir kaşık, istenirse şeker ve öğütülmüş kahveye ihtiyacınız olacak. ince bir toz için. Cezvenizin demlemenizle orantılı olarak doğru boyutta olması önemlidir (uygun boyut nasıl seçilir ) . Çoğu insan Arabica çekirdeklerini kullansa da, sevdiğiniz sürece ne tür kahve kullandığınızın bir önemi yok. Ancak hafif veya orta kızartma olması gerekir çünkü demlemenizi yaparken tekrar kavuracağınız için koyulaşacaktır. Türk kahvesini birkaç farklı şekilde alabilirsiniz:  türk kahvesi nasıl yapılır , sütlü türk kahvesi nasıl yapılır , orta şekerli türk kahvesi nasıl yapılır

 1. Özel bir Türk değirmeni satın alın (yüksek hızda dönen bıçaklara sahip normal elektrikli öğütücüler işi YAPMAZ) ve kahveyi kendiniz öğütün. İlginizi çekerse mağazamızda mevcuttur.
 2. Yerel bakkalınızda öğütün! Evet bu doğru. Fark etmemiş olabilirsiniz, ancak ABD’deki yerel bakkalınızdaki öğütücülerin çoğunda (%99,9) Türk kahvesi ayarı vardır (çoğu olması gerektiği gibi öğütmese de). Sadece “Türk Kahvesi” ayarını seçin ve çekirdeklerinizi öğütün. İki kez çalıştırmanız gerekebilir.
 3. Türk Kahvesi Dünyasından hazır olarak satın alın. Mağazamızda satıyoruz ancak metropol bir bölgede yaşıyorsanız çoğu Akdeniz mağazasında da bulabilirsiniz.

Türk Kahvesi Nasıl Yapılır? (+Türk Kahvesi+2022)

Türk kahvesi yapmak için hazırlık 

 1. İhtiyacınız olan soğuk su miktarını ölçün.
 2. Su kabınızı ocağa koyun ve ısıyı orta-yüksek seviyeye getirin (sadece su ısınana kadar).
 3. Demitasse fincan (3 oz) başına yaklaşık 1-2 yığın çay kaşığı (veya 1 yemek kaşığı) kahve ekleyin . Henüz karıştırmayın . Kahvenin yüzeyde “yüzmesine” izin verin çünkü şimdi karıştırırsanız topaklanmasına neden olabilirsiniz.
 4. Tat vermek için şeker ekleyin. Henüz karıştırmayın, yukarıdaki gibi suyun biraz ısınmasını sağlayın.
 5. Kahve suya batmaya başladığında ve su şekerinizi eritecek kadar sıcak olduğunda, birkaç kez karıştırın ve ardından ısıyı kısın . Demlemeniz köpürmeye başlayana kadar birkaç kez karıştırmalısınız (köpürmeyi teşvik etmek için kaşığınızı kuvvetlice iki yana hareket ettirebilirsiniz).
 6. Yüzeyde kabarcık “halkası” oluştuğunu gördüğünüzde, ısıyı biraz daha azaltın veya tencerenizi ısı kaynağından uzaklaştırın . Bu aşamada oluşan baloncuklara dikkat edin. Kabarcıklar boyut olarak çok küçük olmalıdır.  türk kahvesi nasıl yapılır , sütlü türk kahvesi nasıl yapılır , orta şekerli türk kahvesi nasıl yapılır
 7. Bu noktadan sonra demlemenizi dikkatlice izleyin. Sıcaklığın kaynamaya başlayacak kadar ısınmasına izin vermeyin. – Türk kahvesinin nasıl yapılacağına dair birçok talimatta “kaynatma” terimi kullanılır ancak bu tamamen yanlıştır) Buradaki ana fikir, kahvenin yaklaşık 158 F veya 70 C civarında meydana gelen kalın bir köpük oluşturmasına izin vermektir ( yani standart basınçta 212 F veya 100 C olan suyun kaynama noktasından çok daha soğuk. Demlemeniz kaynama noktasına gelirse köpürmez çünkü sadece buharlaşacaktır!).
 8. Kaynamasına izin vermeden mümkün olduğu kadar “köpürme” aşamasında tutun . Hatta bu aşamada demlemenizi biraz hafifçe karıştırabilirsiniz. Ne kadar köpük olursa o kadar lezzetli olur. Ayrıca kahveniz taze olmalı yoksa köpürmez. Demlemeniz çok ısınırsa ve “yükselmeye” başlarsa, onu ısıdan uzaklaştırın veya sadece kısın. Neredeyse tamamladınız. Köpüğünüz en fazla birkaç kez “yükselen” ve “soğuyana” kadar bu işlemi tekrarlayın (bazı talimatlar gibi 3-4 kez DEĞİL. Bir kez bile yeterlidir). Daha sonra her bir kapta eşit miktarda köpük olduğundan emin olarak (köpüğü çıkarmak için önce hızlı, sonra yavaşça) fincanlarınıza dökün!

Türk kahvesi nasıl içilir

 1. Türk kahvesi her zaman bir bardak su ile servis edilir . Paletinizi temizlemek için önce su içersiniz!
 2. Telvelerin bardağınızın dibine yerleşmesi için yaklaşık yarım dakika bekleyin.
 3. Lezzetli kahvenizin tadını çıkarmak için rahat bir yer bulun ve bu Türk ikramını yudum yudum içmeyi unutmayın.

 türk kahvesi nasıl yapılır , sütlü türk kahvesi nasıl yapılır , orta şekerli türk kahvesi nasıl yapılır

 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir