1. Anasayfa
 2. İlaçlar ve İlaç Fiyatı
Trendlerdeki Yazı

Metsil Gaz Damlası (Metsil Damla Nedir)+2022

Metsil Gaz Damlası (Metsil Damla Nedir)+2022
Metsil Gaz Damlası (Metsil Damla Nedir)+2022
0

Yazı İçeriği

Metsil Gaz Damlası (Metsil Damla Nedir)+2022 Sindirim sisteminde basınç, şişkinlik ve gazın  giderilmesi. Doktorunuz tarafından belirlenen diğer durumlar için de kullanılabilir. Metsil , antiflatulan ve adsorban bir kombinasyondur. Gaz kabarcıklarını parçalayarak çalışır, bu da gazın yok edilmesini kolaylaştırır. metsil gaz damlası, metsil damla , metsil gaz damlası fiyat , metsil gaz damlası kullananlar

Metsil Gaz Damlası (Metsil Damla Nedir)+2022

Metsil endikasyonları

Endikasyon, ilacın hasta tarafından reçete edildiği veya kullanıldığı durum veya semptom veya hastalık listesi için kullanılan bir terimdir. Örneğin, asetaminofen veya parasetamol hasta tarafından ateş için kullanılır veya doktor baş ağrısı veya vücut ağrıları için reçete eder. Şimdi ateş, baş ağrısı ve vücut ağrıları parasetamolün belirtileridir. Doktor tarafından reçetesiz olarak eczane anlamında reçetesiz alınabileceğinden, hasta genel durumlar için kullanılan ilaçların endikasyonlarının farkında olmalıdır. metsil gaz damlası, metsil damla , metsil gaz damlası fiyat , metsil gaz damlası kullananlar
Peptik ülser ve mide hiperasiditesi. Metsil Gastrik hipermotilite, spastik ve irritabl kolon, gazlı dispepsi, gastrit, mide ekşimesi, duodenit, özofajit, hiatus hernisi, ameliyat sonrası karın ağrıları, çocuklarda kolik.

METSİL DAMLA NASIL KULLANILIR?

Metsil’i doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Tam dozlama talimatları için ilacın üzerindeki etiketi kontrol edin.

 • Doktorunuz tarafından aksi belirtilmedikçe, Metsil’i gerektiği kadar yemeklerden sonra ve yatmadan önce alınız.
 • Metsil, diğer birçok ilacın emilimini engelleyebilir. Başka bir ilacı almadan 2 saat önce veya sonra Metsil’i almak konusunda doktorunuzla konuşun.
 • Bir doz Metsil’i unutursanız ve düzenli olarak kullanıyorsanız, mümkün olan en kısa sürede alınız. Bir sonraki dozun zamanı yaklaşıyorsa, kaçırdığınız dozu atlayın ve normal doz programınıza geri dönün. Aynı anda 2 doz almayınız.

Metsil’i nasıl kullanacağınızla ilgili tüm sorularınızı sağlık uzmanınıza sorun.

Metsil’in ayrıntılı kullanımları

Bir ilacın veya ilacın genel kullanımları kadar özel kullanımları da vardır. Bir hastalığı önlemek, bir hastalığı belirli bir süre boyunca tedavi etmek veya bir hastalığı tedavi etmek için bir ilaç kullanılabilir. Hastalığın belirli semptomunu tedavi etmek için de kullanılabilir. İlaç kullanımı, hastanın aldığı forma bağlıdır. Enjeksiyon şeklinde veya bazen tablet şeklinde daha faydalı olabilir. İlaç, tek bir rahatsız edici semptom veya yaşamı tehdit eden bir durum için kullanılabilir. Bazı ilaçlar birkaç gün sonra kesilebilirken, bazı ilaçların faydasını görebilmek için uzun süre devam etmek gerekir.

Bu ürün, midede/bağırsakta geğirme, şişkinlik ve basınç/rahatsızlık hissi gibi ekstra gaz semptomlarını gidermek için kullanılır. Metsil, bağırsaktaki gaz kabarcıklarının parçalanmasına yardımcı olur.

Metsil Gaz Damlası (Metsil Damla Nedir)+2022

Metsil nasıl kullanılır?

Bu ürünü ağızdan, genellikle yemeklerden sonra ve yatmadan önce veya doktorunuzun önerdiği şekilde alınız. Kapsülleri bütün olarak yutunuz. Kapsülleri ezmeyin veya çiğnemeyin. Ürün paketindeki tüm yönergeleri izleyin. Herhangi bir bilgiden emin değilseniz, doktorunuza veya eczacınıza danışınız.

Metsil ile kendi kendinize tedavi ediyorsanız, yetişkinler için olağan maksimum miktar günde 500 miligramdır.

Durumunuz devam ederse veya kötüleşirse veya ciddi bir tıbbi sorununuz olabileceğini düşünüyorsanız, derhal tıbbi yardım isteyin.

METSİL DAMLA DOZAJI

Oral

şişkinlik

Yetişkin: Gerektiğinde günde 3-4 kez 100-250 mg. Bir antasit ile verilebilir.

Oral

bebek kolik

Çocuk: Bebek: 20-40 mg yemlerle birlikte verilir.

Metsil etkileşimleri

Uykunuzu getiren başka ilaçları (soğuk algınlığı veya alerji ilaçları, sakinleştiriciler, narkotik ağrı kesiciler, uyku hapları, kas gevşeticiler ve nöbet, depresyon veya anksiyete ilaçları gibi) düzenli olarak kullanıyorsanız, Metsil’i almadan önce doktorunuza söyleyiniz. Metsil’in neden olduğu uykululuğa katkıda bulunabilirler.

Kullandığınız diğer tüm ilaçları doktorunuza bildirin, özellikle:

asetaminofen (Tylenol);

siklosporin (Gengraf, Neoral, Sandimmune);

digoksin (dijital, Lanoxin);

glikopirolat (Robinul);

levodopa (Larodopa, Atamet, Parcopa, Sinemet);

mepenzolat (Cantil);

tetrasiklin (Brodspec, Panmycin, Robitet, Sumycin, Tetracap ve diğerleri);

atropin (Donnatal ve diğerleri), benztropin (Cogentin), dimenhidrinat (Dramamine), methscopolamine (Pamine) veya skopolamin (Transderm-Scop);

darifenasin (Enablex), tolterodin (Detrol) veya solifenasin (Vesicare) gibi mesane veya idrar ilaçları;

ipratroprium (Atrovent) veya tiotropium (Spiriva) gibi bronkodilatörler;

disiklomin (Bentil), hiyosiyamin (Anaspaz, Cystospaz, Levsin) veya propantelin (Pro-Banthine) gibi irritabl bağırsak ilaçları;

izokarboksazid (Marplan), fenelzin (Nardil), rasagilin (Azilect), selegilin (Eldepryl, Emsam) veya tranilsipromin (Parnate) gibi bir MAO inhibitörü; veya

Klorpromazin (Thorazine), klozapin (Clozaril, FazaClo), haloperidol (Haldol), olanzapin (Zyprexa, Symbyax), proklorperazin (Compazine), risperidon (Risperdal), tiyotiksen (Navane) ve diğerleri gibi psikiyatrik bozuklukların tedavisine yönelik ilaçlar.

Metsil Gaz Damlası (Metsil Damla Nedir)+2022

Metsil yan etkileri

Metsil’e karşı şu alerjik reaksiyon belirtilerinden herhangi birine sahipseniz acil tıbbi yardım alın: kovanlar; nefes almada zorluk; yüzünüzün, dudaklarınızın, dilinizin veya boğazınızın şişmesi. Aşağıdaki ciddi yan etkilerden herhangi birine sahipseniz Metsil’i kullanmayı bırakın ve hemen doktorunuzu arayın:

gözlerinizde, dilinizde, çenenizde veya boynunuzda titreme veya huzursuz kas hareketleri;

yüzün maske benzeri görünümü;

çok katı (sert) kaslar, yüksek ateş, terleme, kafa karışıklığı, hızlı veya düzensiz kalp atışları, titreme, bayılacakmış gibi hissetme;

depresif ruh hali, intihar düşünceleri veya kendinize zarar verme;

halüsinasyonlar, kaygı, ajitasyon, gergin hissetme, hareketsiz kalma sorunu;

şişme, sıvı tutma;

sarılık (cildinizin veya gözlerinizin sararması); veya

nöbet (konvülsiyonlar).

Daha az ciddi Metsil yan etkileri şunları içerebilir:

huzursuz, uykulu, yorgun veya baş dönmesi hissetmek;

baş ağrısı, uyku sorunları (uykusuzluk);

mide bulantısı, kusma, ishal;

meme hassasiyeti veya şişmesi;

adet dönemlerinizdeki değişiklikler; veya

normalden daha fazla idrara çıkma.

Metsil kontrendikasyonları

Metsil, gastrointestinal motilitenin stimülasyonunun tehlikeli olabileceği durumlarda, örneğin gastrointestinal kanama, mekanik obstrüksiyon veya perforasyon varlığında kullanılmamalıdır.

Metsil, feokro-mositoma hastalarında kontrendikedir, çünkü ilaç, muhtemelen tümörden katekolamin salınımına bağlı olarak hipertansif krize neden olabilir. Bu tür hipertansif krizler fen-tolamin tarafından kontrol edilebilir.

Metsil, ilaca duyarlılığı veya intoleransı olduğu bilinen hastalarda kontrendikedir.

Nöbetlerin veya ekstrapiramidal reaksiyonların sıklığı ve şiddeti artabileceğinden, epileptik hastalarda veya ekstrapiramidal reaksiyonlara neden olması muhtemel diğer ilaçları alan hastalarda Metsil kullanılmamalıdır.

Metsil Gaz Damlası Fiyatı

En Yüksek 13.42 TL
En Düşük 11.18 TL
Ortalama 13.10 TL

Metsil Gaz Damlası Kullananlar

Kullanıcıların ortak yorumu, ilacın işe yaradığı, karınlarındaki şişliğin gittiği ve kolay gaz çıkartılıp rahatlama sağladığıdır. metsil gaz damlası, metsil damla , metsil gaz damlası fiyat , metsil gaz damlası kullananlar

 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 1
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir