1. Anasayfa
 2. Cinsel Yaşam

G noktası Nedir Ve [Kadınlarda G Noktası]+2022

G noktası Nedir Ve [Kadınlarda G Noktası]+2022
G noktası Nedir Ve [Kadınlarda G Noktası]+2022
0

Yazı İçeriği

G noktası Nedir Ve [Kadınlarda G Noktası]+2022 1950’de Alman jinekolog Ernst Gräfenberg vajinanın iç üst duvarında belirgin bir erotik bölge tanımladı. O zamandan beri, G noktası bilimsel ve cinsel tartışmaların konusu olmaya devam etti. Bazı dişiler, bu noktanın uyarılmasından büyük zevk aldıklarını bildirmiştir. Bununla birlikte, diğerleri onu bulamamalarından veya G noktasının olmadığı inancından dolayı hayal kırıklığı yaşadıklarını bildirdiler. g noktası , g noktası nedir , kadınlarda g noktası

G noktası Nedir Ve [Kadınlarda G Noktası]+2022

G noktasının bulunması bazı kadınların cinsel zevkini artırabilir ve çiftlere takip etmeleri için eğlenceli bir cinsel meydan okuma sağlayabilir. Ancak, G noktasını bulamayan veya bulmaya çalışmak istemeyen kişilerin yine de tatmin edici ve zevkli seksten zevk alabileceğini belirtmek önemlidir. g noktası , g noktası nedir , kadınlarda g noktası

G noktası nedir?

Gräfenberg alanı veya Gräfenberg noktası olarak da bilinen G noktası, vajinanın içindeki erojen bir bölgedir.

Erojen bölge, vücudun cinsel uyarıya duyarlı olan bir bölgesidir.

Bazı insanlar bu bölgenin uyarılmasının ya boşalmalarına ya da normalden çok daha fazla yağlanma üretmelerine neden olduğunu bildirmektedir. Diğerleri daha yoğun bir orgazm sunduğunu veya vajinal penetrasyondan orgazm olmayı mümkün kıldığını söylüyor.

İnsanların G noktası stimülasyonuna tepkileri değişir. Bazı dişiler G noktasını bulamaz veya sahip olduklarına inanmazlar. Diğerleri, bölgenin uyarılmasını acı verici veya nahoş buluyor.

Bazıları, G noktasının, diğer uyarım biçimlerinden alamadıkları farklı bir yoğun zevk biçimi sunduğunu bildiriyor.

G noktası Nedir Ve [Kadınlarda G Noktası]+2022

G noktası nerede?

Farklı insanlar, G noktasıyla ilgili biraz farklı deneyimler bildiriyor. Ancak hemen hemen hepsi bu hissi vajinanın iç üst duvarında hissettiklerini söylerler.

nokta yaklaşık 2-3 santimetre vajinanın içi. Bazı insanlar dokunduklarında bölgenin inişli çıkışlı olduğunu ya da hissetmek için çok fazla zorlamaları gerektiğini bildirmektedir. g noktası , g noktası nedir , kadınlarda g noktası

Diğerleri, muhtemelen mesanenin altında olduğu için bu bölgeye dokunurken bazen idrar yapma ihtiyacı hissettiklerini söylüyor. Sonuç olarak, G noktası aramadan önce banyoyu kullanmak faydalı olabilir.

G noktasının bulunması biraz deneme yanılma gerektirir. Oranları artırmak için insanlar aşağıdakileri deneyebilir:

 • Sert, yumuşak, titreşimli veya okşama gibi farklı uyarma türlerini deneyin.
 • G noktası için tasarlanmış kavisli bir seks oyuncağı kullanmayı deneyin.
 • Bölgeye daha iyi erişim için cinsel pozisyonları değiştirin.
 • Vajina içindeki birkaç farklı bölgeye basınç ve stimülasyon uygulayın. Neyin iyi veya farklı olduğuna dikkat edin.
 • Partneriniz olmadan G noktasını keşfedin. Alan hassas olabileceğinden ve uyarım yoğun olabileceğinden, kişinin tam kontrole sahip olduğunda rahat bir ritim bulması daha kolay olabilir.

Kadınlarda diğer erojen bölgeler

Çoğu kadın için en hassas ve önemli erojen bölge klitoristir. Çoğu kadın gerektirir orgazm için klitoral uyarım.

Bazıları için, G noktasının uyarılması, dolaylı olarak klitorisi veya onun içine uzanan köklerini uyarabilir. vajina duvarı.

Bazı dişiler ayrıca göğüslerin veya meme uçlarının uyarılmasından hoşlanır veya klitoris veya vajinada belirli türde uyarılmaları tercih eder.

Vücudun herhangi bir kısmı erojen bölge olabilir ve her insanın dokunmaya tepkisi değişir. Açık iletişim ve deney yapma isteği, yeni erojen bölgelerin ve yeni zevk kaynaklarının keşfedilmesine yardımcı olabilir.

G noktası Nedir Ve [Kadınlarda G Noktası]+2022

Sağlıklı seks için ipuçları

Herkes için işe yarayan bir cinsel strateji veya stil yoktur.

Bunun yerine, sağlıklı seks, her bir eş için en iyi olanı bulmakla ilgilidir. Seks sırasında ve dışında açık iletişim, herkes için deneyimi iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Orgazm şansını en üst düzeye çıkarırken G noktasını uyaran cinsel pozisyonlar bulmakla ilgilenen kişiler aşağıdakilerden birini veya birkaçını deneyebilir:

 • Arkadan penetrasyona izin veren bir pozisyon seçin . Erkek-kadın çiftler için erkek, kadının kalçaları yukarıda olacak şekilde kadının arkasında olmalıdır. Birkaç yastık üzerinde yatmayı deneyin. Kadın-kadın çiftler bir yapay penis, vibratör veya kavisli bir G noktası uyarıcısı ile G noktasını arkadan uyarmayı deneyebilir.
 • Kadına stimülasyon üzerinde daha fazla kontrol verin . Dişi üstteyken, uyarının yönünü ve yoğunluğunu kontrol edebilir, bu da G noktalarına ulaşmayı kolaylaştırır. g noktası , g noktası nedir , kadınlarda g noktası
 • Penetran seks sırasında dişinin klitorisini uyarmak için bir vibratör veya el kullanın.
 • Oral seks ekleyin . Partnerleri üzerlerinde oral seks yapan kadınlar orgazm olma olasılığı daha yüksektir. Bir partner, G-noktasını uyarmak için parmaklarını kullanırken dişinin klitorisini sözlü olarak uyarabilir.
 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir