1. Anasayfa
 2. İlaçlar ve İlaç Fiyatı
Trendlerdeki Yazı

Fucicort Krem (Fusidik Asit/Betametazon) +2021!

Fucicort Krem (Fusidik Asit/Betametazon) +2021!
fucicort krem , fucicort krem ne işe yarar , fucicort krem fiyat
0

Yazı İçeriği

Fucicort Krem (Fusidik Asit/Betametazon) +2021! Fucicort Krem, aynı zamanda bakteriyel bir enfeksiyonun olduğu veya bir bakteriyel enfeksiyonun meydana gelme ihtimalinin olduğu cilt ve kafa derisinin birkaç orta ila şiddetli inflamatuar dermatozunu tedavi etmek için kullanılan topikal bir cilt kremidir. fucicort krem , fucicort krem ne işe yarar , fucicort krem fiyat

Fucicort Krem (Fusidik Asit/Betametazon) +2021!

Fucicort Krem genel bilgi

Fucicort Krem ne için kullanılır?

Bu durumlar arasında dermatit, egzama, liken planus (iltihaplı bir cilt durumu), hafif sedef hastalığı (kuru, gümüşi pullu bir döküntü ile kaplanmış kırmızı kabarık kalınlaşmış cilt lekeleri ile karakterize bir otoimmün bozukluk), diskoid lupus eritematozus (yaralara ve yaralara neden olan kronik bir cilt rahatsızlığı) yer alır. genellikle yüzde, kulaklarda ve kafa derisinde yara izi) ve seboreik dermatit (genellikle derinin veya kafa derisinin yağlı veya yağlı bölgelerini etkileyen pullu bir döküntü). Fucicort Krem kaşıntı, kızarıklık, kuruluk, kabuklanma, kabuklanma ve rahatsızlık gibi semptomların giderilmesine yardımcı olur ve ayrıca duyarlı bakterilerin yayılmasını önler. fucicort krem , fucicort krem ne işe yarar , fucicort krem fiyat

Fucicort Krem nasıl çalışır?

Fucicort Krem, hidrokortizondan daha güçlü, yüksek potensli bir anti-inflamatuar olan sentetik kortikosteroid betametazon içerir. Fucicort Krem’deki Betametazon, iltihaplanma sürecine dahil olan hormon benzeri maddeler olan prostaglandinler ve lökotrienler gibi iltihaplı kimyasalların üretimini bloke ederek çalışır. Fucicort Krem’deki Betametazon ayrıca dilate (genişlemiş) ve sızdıran kan damarlarını daraltır ve daraltır ve diğer inflamatuar hücrelerin cilde inflamatuar yanıtı yükseltmesine izin verir. Bu, özellikle daha az aktif steroidlere tatmin edici bir şekilde yanıt vermeyen inflamatuar cilt koşullarının semptomlarını azaltır. Fucicort Kremdeki Fusidik asit, duyarlı bakterilerin neden olduğu ikincil cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan topikal bir antibiyotiktir.  Staphylococcus aureus, Streptococcus ve Corynebacterium minutissimum’un hassas suşları dahil. Bakteriyel replikasyonu engelleyen, ancak bakterileri öldürmeyen bakteri protein sentezini inhibe ettiği için bakteriyostatik özelliklere sahiptir. Fusidik asit yağda ve suda çok çözünür ve bu nedenle enfeksiyon bölgesine ulaşmak için cilde kolayca nüfuz edebilir, bu da onu çok etkili bir topikal antibiyotik yapar.

Fucicort Krem (Fusidik Asit/Betametazon) +2021!

Fucicort Krem ne içerir?

Fucicort Krem, bir kortikosteroid antienflamatuvar olan betametazon valerat (1 mg) ve topikal bir antibiyotik olan Fusidik Asit (20 mg) etken maddelerini içerir ve kombinasyon halinde enfekte olan enflamatuar cilt koşullarını tedavi etmek için kullanılır. Ayrıca Macrogol setostearil eter (Cetomacrogol 1000), setostearil alkol, klorokresol, sıvı parafin, monobazik sodyum fosfat dehidrat, arıtılmış su, beyaz yumuşak parafin, all-rac-α-tokoferol içerir. fucicort krem , fucicort krem ne işe yarar , fucicort krem fiyat

Fucicort Krem ile enfekte dermatit tedavisi

Fucicort Krem, topikal bir antibiyotik olan fusidik asit ile birlikte yüksek potensli bir anti-inflamatuar kortikosteroid olan betametazon içerir. Fucicort Krem’deki Betametazon, iltihaplanma sürecine dahil olan hormon benzeri maddeler olan prostaglandinlerin ve lökotrienlerin üretimini bloke ederek çalışır. Fucicort Krem’de dermatit ve betametazon dahil olmak üzere çeşitli cilt koşullarında ortaya çıkan iltihaplanma, dermatit semptomlarını hafifletmeye yardımcı olur, tedavi edilmezse şiddetli hale gelebilecek kaşıntı, kızarıklık, kuruluk ve ağrıyı azaltır. Fucicort Krem’deki fusidik asit, inflamatuar dermatozlardan zarar görmüş ciltte duyarlı bakterilerin neden olduğu ikincil cilt enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılan bir antibiyotiktir. Bakteriyel replikasyonu engelleyen, ancak bakterileri öldürmeyen bakteriyel protein sentezini engelleyerek çalışır.

Fucicort Cream’in yan etkileri nelerdir?

Fucicort Cream kullanırken en sık bildirilen yan etkiler uygulama yerinde yanma, kaşıntı, tahriş ve kuruluktur; ayrıca cilt atrofisi. Fucicort Cream’in uzun süreli kullanımı endojen (doğal olarak oluşan) kortikosteroidler üreten böbreküstü bezlerinin verimli çalışmasının durmasına neden olabilir ve bu da çocuklarda büyüme hızını yavaşlatabilir.

Fucicort Krem ne zaman kullanılmamalıdır?

Fucicort Cream’i şu durumlarda kullanmamalısınız:

 • Betametazon veya fusidik asit veya Fucicort Krem’deki herhangi bir bileşene alerjiniz varsa
 • Doktorunuzla görüşmeden hamileyseniz veya emziriyorsanız
 • ciltte viral bir enfeksiyon, tüberküloz, akne rozasea (kronik bir cilt rahatsızlığı), perioral dermatit (ağız çevresinde yüz döküntüsü), mantarlı cilt enfeksiyonları ve ülseratif durumlar varsa
 • hasarlı cilde sahip olmak

Fucicort Krem (Fusidik Asit/Betametazon) +2021!

Fucicort Krem nasıl kullanılır?

Cildin etkilenen bölgesine ince bir tabaka Fucicort Kremi günde iki kez cilde nazikçe sürtünerek uygulamanız gerekir. İlacı uyguladıktan sonra daima ellerinizi yıkamalı ve gözünüze, burnunuza veya ağzınıza bulaşmadığından emin olmalısınız. Fucicort Krem kısa süreli kullanım içindir ve 2 haftadan fazla kullanılmamalıdır. Fucicort Krem’i doktorunuzun önerdiği süre kadar kullanmanız ve durumunuza bağlı olarak sorun yaratabileceğinden uzun süreli sürekli kullanımından kaçınılması ve Fucicort Krem’in doktorunuz tarafından belirtilmedikçe kapatıcı bir pansuman altında kullanılmaması gerekir.

Fucicort Krem Ne Kadar Süre Kullanılmalıdır?

Fucicort Krem’i doktorunuzun önerdiği süre boyunca ve durumunuza göre kullanmalısınız ancak 2 haftadan fazla kullanılmamalıdır; Sorunlara neden olabileceğinden uzun süreli sürekli kullanımdan kaçınılmalıdır.

Kaçırılan Fucicort Krem dozu

Fucicort Cream’in bir dozunu kaçırırsanız, bir sonraki dozu alma zamanı gelmemişse, hatırladığınız anda onu uygulayınız, sonra unuttuğunuz dozu atlayınız. Çift doz almayın.

Fucicort Krem nasıl saklanmalıdır?

Fucicort Kreminizi 30°C’nin altında serin ve kuru bir yerde saklamanız gerekir.

Kontrendikasyonlar
Topikal kortikosteroidler viral, tüberküloz ve fungal cilt enfeksiyonlarında, perioral dermatitte, akne rozasea ve ülseratif durumlarda kontrendikedir.
Herhangi bir bileşene karşı aşırı duyarlılık.
Özel Önlemler
Özellikle yüzde, bükülmelerde ve intertrigenöz alanlarda ve bebeklerde ve çocuklarda uzun süreli sürekli tedaviden kaçınılmalıdır. Topikal steroidler gebelikte yaygın olarak kullanılmamalıdır – hayvanlarda sistemik absorpsiyon nedeniyle fetal anormallikler görülmüştür.
Ters tepkiler
Aşırı duyarlılıkla nadiren karşılaşılmıştır. Diğer topikal kortikosteroidlerde olduğu gibi, uzun süreli ve yoğun tedavi, özellikle tıkayıcı pansuman kullanıldığında veya cilt kıvrımları söz konusu olduğunda, ciltte stria, yüzeysel kan damarlarının incelmesi ve genişlemesi gibi lokal atrofik değişikliklere neden olabilir. Hiperkortisizm/adrenal supresyon oluşturmaya yetecek sistemik absorpsiyon, özellikle oklüzyon/peçete altında kullanıldığında uzun süreli veya kapsamlı kullanımda ortaya çıkabilir.
Bebekler ve çocuklar özellikle risk altındadır. fucicort krem , fucicort krem ne işe yarar , fucicort krem fiyat
Göze yakın bir yerde topikal steroid kullanılıyorsa dikkatli olunmalıdır. Hazırlık göze girerse sonuç glokom olabilir.
 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir