1. Anasayfa
 2. Eğitim ve Kariyer
Trendlerdeki Yazı

Gauzem Oturum Açma: Gauzem Giriş Yapma 2021!

Gauzem Oturum Açma: Gauzem Giriş Yapma 2021!
Gauzem Oturum Açma: Gauzem Giriş Yapma 2021!
0

Yazı İçeriği

Gauzem Oturum Açma: Gauzem Giriş Yapma 2021! GAUZEM UZAKTAN EĞİTİM UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ’dir. gauzem oturum açma, gauzem giriş, gauzem

Gauzem Oturum Açma: Gauzem Giriş Yapma 2021!

Gauzem‘de oturum açmak isteyen öğrenciler aşağıda anlatıldığı gibi rahatlıkla giriş yapabilir, uzaktan eğitim ugulamasını kullanabilirler.

Aşağıda yer alan “Gauzem Giriş” butonuna tıklayarak Gauzem giriş sayfasına ulaşacaksınız, daha sonrasında öğrenciler için giriş yapmak ile ilgili gerekli adımları izleyebilirsiniz.

Öncelikle Gauzem oturum açarak giriş yapmak üzere ulaşmış olduğunuz web sayfasında sizi karşılayan bir takım bilgiler yer almaktadır. Giriş yapmak isteyen öğrenciler için bu sayfada yapılması gereken adımlar da bir o kadar kolay!

gauzem oturum açma, gauzem giriş, gauzem

Gauzem Giriş

amamamamam e1636299984307

İlk olarak hangi alanda yer aldığınıza göre Alan 1, Alan 2, Alan 3, Alan 4, Alan 5 kırmızı linklere tıklamanız gerekiyor. Sizi karşılayan beş farklı bölüm var. Bu bölümler arasından sizin için olanı bulun ve bulduktan sonra bulduğunuz listenin üzerinde yer alan kırmızı ile yazılmış Alan bölümleri yazısından sizinkisi hangisiyle ona tıklayın, sizin için hazırlanmış olan Gauzem online giriş sayfasına ulaşın.

Bu sayfaya ulaştıktan sonra, daha önce tarafınıza iletilmiş olan öğrenci kullanıcı adı ve şifresini karşınıza çıkan foruma girerek Gauzem online girişini tamamlayın. Sizin için oluşturulmuş bu sayfada istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

Gauzem Oturum Açma: Gauzem Giriş Yapma 2021!

Gauzem ile ilgili bir problem yaşarsanız sitenin aşağısındaki Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı linkini tıklayın gerekli sorunu bildirin?

Uzaktan eğitim nedir?

Uzaktan eğitim, e-öğrenme ve çevrimiçi öğrenme olarak da adlandırılan uzaktan eğitim, ana unsurlarının öğretim sırasında öğretmen ve öğrencilerin fiziksel olarak ayrılmasını ve tek başına kolaylaştırmak için çeşitli teknolojilerin kullanımını içerdiği eğitim biçimidir, 5,6 milyondan fazla üniversite öğrencisi, 2002’de 1,6 milyondan 2009 sonbaharında en az bir çevrimiçi kursa kaydoldu. öğrenci-öğretmen ve öğrenci-öğrenci iletişimini . Uzaktan eğitim geleneksel olarak tam zamanlı çalışanlar, askeri personel ve yerleşik olmayanlar veya uzak bölgelerdeki sınıf derslerine katılamayan bireyler gibi geleneksel olmayan öğrencilere odaklanmıştır. Bununla birlikte, uzaktan eğitim, devam eden büyümeye işaret eden eğilimlerle eğitim dünyasının yerleşik bir parçası haline geldi.

Giderek artan sayıda üniversite uzaktan eğitim fırsatları sunmaktadır. Alanında öncü olan,1976’da Arizona’da kurulan ve 21. yüzyılın ilk on yılında Phoenix Üniversitesi, 400.000’den fazla kayıtlı öğrencisiyle dünyanın en büyük özel okulu haline gelmişti. Öğrencilerinin çoğu Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Porto Riko’daki düzinelerce kampüsünden birinde sınıflarda biraz zaman geçirmesine rağmen, uzaktan eğitim teknolojisini en erken benimseyenlerden biriydi Uzaktan eğitime uluslararası kayıt için kesin bir rakam mevcut değil, ancak uzaktan eğitim yöntemlerini yoğun bir şekilde kullanan en büyük iki devlet üniversitesine kayıt bazı göstergeler veriyor: 21. yüzyılın başlarında, merkezi Yeni Delhi’de bulunan Indira Gandhi Ulusal Açık Üniversitesi 1,5 milyondan fazla öğrencisi vardı ve merkezi Pekin’de bulunan Çin Merkez Radyo ve TV Üniversitesi’nin 500.000’den fazla öğrencisi vardı. 

Öğrenciler ve kurumlar, iyi bir nedenle uzaktan öğrenmeyi benimsiyorlar. Üniversiteler, derslik ve konut inşa etmek zorunda kalmadan öğrenci ekleyerek fayda sağlar ve öğrenciler istedikleri yerde ve zamanda çalışabilmenin avantajlarından yararlanır. Devlet okulu sistemleri, birden fazla sınıf kurmak zorunda kalmadan küçük kayıt dilleri ve Gelişmiş Yerleştirme sınıfları gibi uzmanlık kursları sunar. Ek olarak, evde eğitim gören öğrenciler merkezi eğitime erişim kazanırlar.

Uzaktan eğitimin özellikleri nelerdir?

Uzaktan eğitim olgusunu tanımlamak için çeşitli terimler kullanılmıştır. Kesin konuşmak gerekirse, uzaktan eğitim (öğrencinin etkinliği) ve uzaktan öğretim (öğretmenin etkinliği) birlikte uzaktan eğitimi oluşturur. Yaygın varyasyonlar, İnternet ortam olduğunda kullanılan e-öğrenme veya çevrimiçi öğrenmeyi içerir ; genellikle ilkokul veya ortaokul öğrencileri tarafından (ve ayrıca tipik olarak internet kullanılarak) sınıf dışında alınan derslere atıfta bulunan sanal öğrenme; yazışma eğitimi , bireysel öğretimin posta yoluyla yürütüldüğü uzun süredir devam eden yöntem; ve açık öğrenim, Avrupa’da “açık” üniversite aracılığıyla öğrenim için yaygın olan sistem.

Dört özellik uzaktan öğrenmeyi ayırt eder. Birincisi, uzaktan eğitim, tanımı gereği kurumlar aracılığıyla gerçekleştirilir; kendi kendine çalışma veya akademik olmayan bir öğrenme ortamı değildir . Kurumlar, geleneksel sınıf temelli eğitim de sunabilir veya sunmayabilir, ancak geleneksel yöntemleri kullananlarla aynı kurumlar tarafından akreditasyona hak kazanırlar.

İkincisi, coğrafi ayrım, uzaktan eğitimin doğasında vardır ve zaman da öğrencileri ve öğretmenleri ayırabilir. Erişilebilirlik ve kolaylık, bu eğitim biçiminin önemli avantajlarıdır. İyi tasarlanmış programlar, öğrenciler arasındaki entelektüel , kültürel ve sosyal farklılıklar arasında köprü oluşturabilir .

Üçüncüsü, etkileşimli telekomünikasyon, bireyleri bir öğrenme grubu ve öğretmenle birleştirir. Çoğu zaman, e-posta gibi elektronik iletişimler kullanılır, ancak posta sistemi gibi geleneksel iletişim biçimleri de rol oynayabilir. Ortam ne olursa olsun, etkileşim her eğitimde olduğu gibi uzaktan eğitimde de esastır. İletişim sistemleri daha karmaşık ve yaygın olarak kullanılabilir hale geldikçe, öğrencilerin, öğretmenlerin ve öğretim kaynaklarının bağlantıları fiziksel yakınlığa daha az bağımlı hale gelir; Sonuç olarak, İnternet, cep telefonları ve e-posta, uzaktan eğitimin hızlı büyümesine katkıda bulunmuştur.

Son olarak, uzaktan eğitim, herhangi bir eğitim gibi, bazen öğrenme olarak adlandırılan bir öğrenme grubu oluşturur. topluluk öğrencileri oluşur, bir öğretmen ve öğretim kaynakları-yani öğrenciye izin kitaplar, ses, video ve grafik görüntüler talimat içeriğine erişin.İnternetteki sosyal ağlar , topluluk oluşturma fikrini teşvik eder. Facebook ve YouTube gibi sitelerde , kullanıcılar profiller oluşturur, bağlantı paylaştıkları üyeleri (“arkadaşlar”) belirler ve benzer düşünceye sahip kişilerden oluşan yeni topluluklar oluşturur. Uzaktan eğitim ortamında, bu tür ağlar öğrencilerin birbirleriyle bağlantı kurmasını sağlayabilir ve böylece onların izolasyon hissini azaltabilir.

 • 1
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir