1. Anasayfa
 2. Güzellik ve Bakım

Yüz Yağı Nasıl Uygulanır? Yararları Nelerdir?

Yüz Yağı Nasıl Uygulanır? Yararları Nelerdir?
0
Yüz yağları, mevcut cilt bakımı trendinin büyük bir kısmını oluşturuyor, fakat beşerler onlar hakkında bilgi sahibi değil. Bu nedenle, cilt bakım rutininize yağ eklemenin cildinize son derece yarar sağlayabileceğini bu makalemizde anlatacağız. Yüz yağı 2023’te her zamankinden daha fazla trend olacak üzere görünüyor.

Yüz yağlarını her yaş kümesindeki bayanlar kullanıyor. Bu nedenle, yüz yağlarının yararlarını, kimlerin kullanması gerektiğini, hangi seçeneklerin hangi cilt tipi için düzgün olduğunu ve daha fazlasını anlatacağız.

Yüz Yağları ve Serumlar​

Yüz yağlarıyla ilgili birçok efsane vardır. Birçok kişi bunun ciltleri için olmadığını, yüzünü yağlandıracağını, gözenekleri tıkayacağını ve hatta neden olacağını düşünür. Lakin bu hakikat değil. Yüz yağlarını sürmenin en büyük yararı dermal tabakayı nemlendirdiği üzere kurumasını da önlemesidir.
2783465 be396a1d67560125f57f6ddca0014a84
Yüz yağlarının yerini serumların almıştır. Lakin, ikisi de biraz farklı çalışır. Serumlar cilt katmanında yağlardan daha süratli emilir. Birçok durumda, yağlar doğal kaynaklardan çıkarılır ve bu da onları cildiniz için ülkü bir ahenk haline getirir. Fakat kişinin cilt tipini bilmesi ve hangi eserlerin ona uygun olduğunu bilmesi gerekir.

Yüz Yağının Faydaları​

2783464 b133dedd8cb18c74764cc44c8f2850a6
Yağlı, karma, hassas ve kuru cilt tiplerine sahip bayanların yüz yağlarını kullanabilir. Uygun eseri kullanmanız şartıyla sıkılığı artırır, hidrasyonu korur ve sebum üretimini düzenlemeye yardımcı olurlar.

Diğer avantajlar şunları içerir:

 • Elastikiyetin iyileştirilmesi
 • Gözeneklerin genişlemesinin azaltılması
 • Serbest radikalleri nötralize etmek
 • Antioksidanlarla yüklü
 • Omega 3, Vitamin A, C ve D açısından zengin

Cildimizin nemini korumak için yağa muhtaçlığı vardır. Bu nedenle haftada bir yahut iki defa yüz yağları kullanılabilir. Kuru cildiniz, ince çizgileriniz, yahut erken yaşlanma belirtileriniz varsa, yüz yağları dermal tabakayı yenilemeye ve parlaklık katmaya yardımcı olabilir. Bu türlü bir durumda haftada üç seferden fazla olmamak üzere yağ uygulayabilirsiniz.

Yüz Yağı Nasıl Uygulanır?​

 1. Yüzünü temizle.
 2. İki ila üç damla yağ alın (maksimum) ve bunları nemlendiricinize ekleyin.
 3. Karışımı yüzünüze parmağınızla yavaşça masaj yaparak uygulayın. Optimum hidrasyon sağlayacaktır.
 4. Doğrudan uyguluyorsanız, eseri cildinize yavaşça dokunun. Yavaşça dokunmak daha süratli emilmesini sağlayabilir.

2783466 88c2e9603c301bc7d457530bbf833f8c
Bir kezde çok ölçüde yağ kullanılmaması gerekir. Zira yarar sağlamak yerine daha fazla ziyan verebilir. Ayrıyeten yüzünüze agresif bir biçimde sürtmemeye dikkat etmelisiniz, yoksa kızarıklığa neden olur.

Cilt Tipine Nazaran Yüz Yağları​

Normal cilde sahip bireyler , skualen yağı yahut hindistancevizi yağı kullanmalıdır. Dermal katman üzerinde hafiftirler. Sızma badem yağı ve kuşburnu yağı, nemlendirmeyi artırdıkları için kuru ciltler için kusursuz seçimlerdir.
2783463 60d8141b54177bb87d7bf01bfeb2c61d
Karma cilde sahip bayanlar çay ağacı yağı, argan yağı ve üzüm çekirdeği yağı kullanabilirler. Gerçek ölçüde beslenme sağlarlar. Aloe vera yağı ve moringa yağı hassas ciltler için güzeldir.

Lakin sivilceye eğilimli bir cildiniz varsa, evvel bir doktora istişareli ve sizin için en uygun neyin işe yarayacağına karar vermesine müsaade vermelisiniz. Yanlış eseri kullanırsanız, cildinizde bir kırılmaya neden olabilir ve cildinize ziyan verebilir.

Hekim, Omega 6, Omega yağ asitleri ve içeren yağları almanızı önerir. Bu çeşit yüz yağları cilt dokusunu güzelleştirmeye yardımcı olabilir ve cilt bakım rutininize kusursuz bir katkı olabilir.

Kaynak: Kadinlarkulubu
 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir