1. Anasayfa
 2. Güzellik ve Bakım

İpek kirpik ziyanlı mı? ipek kirpik fiyatları

İpek kirpik ziyanlı mı? ipek kirpik fiyatları
0
İpek kirpiklerin ziyanları berbat yanları, uygulamanın yapıldığı beğenilen ve deride meydana getirdiği hasarlardır. Takma kirpik zararları ortasında; bireylerin gözlerinde kanlanma, yanma, batma, bunun yanında kendi kirpiklerinde dökülme ve deride kaşıntı görülebilmektedir.

İPEK KİRPİK UYGULAMASINDA BEĞENİLEN MEYDANA GELEBİLECEK HASARLAR

İpek kirpik uygulaması sonrası beğenilen kanlanma sıklıkla görülür. Uygulama sırasında yapılan süreçlerde kullanılan malzemenin dezenfekte edilmemesi, daha evvel kullanılan kişi ya da bulunduğu objeden mikrop kaparak, ipek kirpik uygulamasının yapıldığı kişinin gözüne bulaşması sonucu görülen bu kanlanma, bireylerde görme kaybına ve önemli ameliyatlara neden olabilmektedir.

Göz enfeksiyonu üzere nedenlerle kirpikler birbirine yapışabilmektedir. Bu durumda yapışmış kirpikleri çıkarmak için harcayacağınız uğraş sizleri yorarken, göz retinasına da ziyan verilecektir.

İpek kirpikler vakitte koparak dökülür. En fazla 8 hafta beğenilen kalabilen kirpikler, koptuğunda göz içine girerek batmalara ve yanmaya neden olur.

İPEK KİRPİKLERİN ZİYANLARI NELERDİR?

2785194 9934a70ff0ad902ad1cd877dec258c9d
Göz etrafındaki deri epeyce ince bir yapıda olduğundan ipek kirpik için kullanılan yapıştırıcının kalitesiz olması ipek kirpik sonrası göz kızarıklığına neden olabilir. Bunun yanında materyal kaliteli olsa da şahısların bu çeşit kimyasallara alerjisi bulunabilmektedir. Alerji durumunda göz etrafında çok şişme ve kızarıklık, kaşıntı, göz içine batma üzere durumlarla karşılaşılır. Bu türlü bir durumun yaşanması halinde çabucak doktora başvurulmalıdır. Bilhassa olabilirsiniz.

Kimi durumlarda ipek kirpiklerin deriye verdiği ziyan sonucunda kendi kirpiklerinde dökülme de görülebilmektedir. Bu durumda çabucak çıkarılmalı, bir uzmana başvurulmalı ve eski kirpiklere kavuşabilmek için hekim tavsiyesi dahilinde vitamin başlanmalıdır. Bu durumu yaşayan şahıslarda bakım serumları da tabip tavsiyesi ile kullanılabilir.

İpek Kirpik Fiyatları 2023​

2785196 b176b569fc70c4568331215501744068
İpek Kirpik Fiyatları 2023 yapılan sürece nazaran değişkenlik göstermekte olup İpek Kirpik uygulaması 350 TL ile 500 TL ortasındadır. Tasarım İpek Kirpik ise ayrıyeten fiyatlandırılır. İpek kirpik hacimlerine nazaran fiyat farklılığı göstermekte olup klasik(naturel), volume ve mega volume olarak gruplandırılabilir.

Kaynak: Kadinlarkulubu
 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir