1. Anasayfa
 2. Arabalar
Trendlerdeki Yazı

Dünyanın En Hızlı Araba Listesi +6 Karşınızda!

Dünyanın En Hızlı Araba Listesi +6 Karşınızda!
Bugatti-Veyron-Grand-Sport-Vitesse
1

Yazı İçeriği

Dünyanın En Hızlı Araba Listesi +6 Karşınızda! Beygir gücü, arabaları birbirleriyle karşılaştırmak ve doğrudan övünme hakları için birincil rakam olarak hala üstündür, ancak metrik son zamanlarda cazibesini kaybetti. Aile vagonları artık 603 beygir gücü üretiyor ve üç sıralı SUV’lere 710 beygir gücündeki motorlar takılabilir. Her yıl otomobil üreticileri çıtayı daha da güçlü araçlarla yükseltmeye devam ediyor. Yine de birkaç otomobil üreticisi, daha nadir görülen başka bir rakamı, en yüksek hızı kovalamaya devam ediyor. en hızlı araba , dünyadaki en hızlı araba , dünyanın en hızlı arabası ismi

Dünyanın En Hızlı Araba Listesi +6 Karşınızda!

Otomobil üreticileri güç aktarma organlarında ve aerodinamikte büyük ilerlemeler kaydettiği için, en yüksek hızda sürüşler geri dönüyor. Tur rekorları gibi, en yüksek hız koşuları da tamamen övünme hakları içindir. Otomobil üreticilerine dünyanın en hızlı arabalarından birine sahip olduklarını söyleme yeteneği vermenin ötesinde, dünyanın en hızlı arabalarından birine sahip olmak için hiçbir teşvik yoktur . Gerçekten buna düşüyor. en hızlı araba , dünyadaki en hızlı araba , dünyanın en hızlı arabası ismi

Sıfırdan 60 mil/saat hıza, viraj alma G kuvveti veya çeyrek mil gibi araçları birbirinden ayırt etmek için kullanılan diğer rakamların aksine, yeni bir en yüksek hız rekoru kırmak inanılmaz derecede zordur. Bir arabanın doğru miktarda güce sahip olmasını ve havada verimli bir şekilde akmasını sağlamanın ötesinde, bir arabayı dışarı çıkarmak için yeterince uzun bir yol bulmak neredeyse imkansızdır. Bu yüzden en yüksek hız rekorları nadiren kırılır.

Bu araçlar dünyanın en hızlı arabalarıdır. Araçların çoğu kanıtlanmış en yüksek hız rekorlarına sahipken, birkaçının en yüksek hız rakamları olduğu iddia ediliyor. Ayrıca bu listede, üretime geçmeleri halinde rekor kıracak birkaç model de yer alıyor.

Dünyanın En Hızlı Araba Markaları

1. Bugatti Chiron Super Sport 300+: 304 mil/saat

Ağustos 2019’da Bugatti, eskiden hüküm süren Hennessey Venom F5’in zirvesindeydi. Sadece bu da değil, Chiron Super Sport 300+ aynı zamanda pistte saatte 300 mil hız yapan ilk otomobil oldu. Son rekor, Volkswagen’in Almanya’daki Ehra-Lessien test pistinde yarış pilotu Andy Wallace’ın direksiyonda olduğu 304.773 mil oldu. 300+ mph anlaşılması zor görünüyorsa, hayal gücünden yoksun değilsiniz. Tek bir saniyede 450 fit gitmek akıllara durgunluk veren şeylerdir. en hızlı araba , dünyadaki en hızlı araba , dünyanın en hızlı arabası ismi

Bugatti şimdilik tacı elinde tutuyor, ancak üretici yarıştan çekilebilir. “Dünyanın en hızlı arabalarını yaptığımızı birkaç kez gösterdik. [Gelecekte] diğer alanlara odaklanacağız, ” dedi üretici bir açıklamada . Bu dört turbolu, 8 litrelik, 16 silindirli motorlardan sadece 30’u, her biri 3,9 milyon dolarlık harika bir fiyatla üretilecek.

2. Hennessey Venom F5: 301 mil (İddia Edildi)

Dünyanın En Hızlı Araba Listesi +6 Karşınızda!

Hennessey Performance Engineering daha önce Venom F5 ile bu listenin en üst sırasına sahipti . Rekor kıran Venom GT’nin halefi olan F5, teorik ve iddia edilen en yüksek 301 mil hıza sahip ve bir sonraki en hızlı arabayı sağlam bir farkla geride bırakıyor. Bugatti’nin yine en yüksek hız savaşlarına karışmak zorunda kalması çok kötü.

Venom F5, bir karbon fiber şasi kullanır ve 1.600 beygir gücü için iyi olan 7.4 litrelik çift turboşarjlı bir V8 ile çalışır. Hennessey iddialarını henüz meşrulaştırmamış olsa da, F5’in 0’dan 249 mil / saat hıza çıkacağı ve 30 saniyeden daha kısa bir sürede 0’a döneceği bildiriliyor. Bu, hafif bir spor otomobilin 0’dan 100 mil / saat hıza ulaşmasının ne kadar sürdüğü ile ilgili.

3. Koenigsegg Agera RS: 278 mil

Yalnızca kanıtlanmış iddialarla ilgileniyorsanız, dünyanın en hızlı arabaları listesi Hennessey ve SSC’yi atlar ve Koenigsegg Agera RS ile geri döner . Bugatti’nin Chiron Super Sport 300+ modeli 300 mil bariyerini geçene kadar, Koenigsegg ve Agera RS , ortalama 278 mil / saat maksimum hıza sahip kanıtlanmış VMAX tacını giydi . İsveçli otomobil üreticisi çizgilerini nasıl kazandı?

4 Kasım 2017’de Nevada Ulaştırma Bakanlığı, Las Vegas’ın hemen dışındaki 11 millik bir yolu kapattı. Koenigsegg, müşteriye ait Agera RS ile geldi ve Koenigsegg fabrika sürücüsü Niklas Lilja iki yüksek hızlı koşu yaptı (zıt yönlerde). Ortalama hız (285 mph’de bir koşu dahil) Guinness Rekorlar Kitabı tarafından kaydedildi.

4. Hennessey Venom GT: 270 mil/saat

Dünyanın En Hızlı Araba Listesi +6 Karşınızda!

Koenigsegg yeni bir resmi en yüksek hız rekoru kırdığında, Hennessey unvanı kaybetti. Hennessey Venom GT güçlü Bugatti Veyron devirmek için çıkıverdi. 2014 yılında Hennessey, 7.0 litrelik çift turbo V8 ve 1.244 beygir gücüne sahip Lotus tabanlı bir Frankenstein süper otomobilini ortaya çıkardı. O ana kadar, Teksas merkezli tuner yalnızca performans arabalarını modifiye etmişti, ancak bu şirketin ilk bağımsız yapısıydı.

Kennedy Uzay Merkezi’nin onayıyla Hennessey, 270,4 mil / saat maksimum hız kaydetti. Guinness Rekorlar Kitabı koşuyu onaylasa da, oldukça eleştiri aldı. Birincisi, en yüksek hız rekorlarının çoğu, zıt yönlerde yapılan ortalama iki koşudan alınır (Koenigsegg’in Agera RS ile yaptığı gibi). Ayrıca Venom GT, el yapımı, düşük üretimli bir araçtır. Bazıları seri üretim otomobiller arasında sayılmayı hak edip etmediğini sorguladı.

5. Bugatti Veyron Süper Spor: 268 mil

Dünyanın En Hızlı Araba Listesi +6 Karşınızda!

Hennessey ve Koenigsegg en yüksek hız yarışına girmeden önce, Bugatti dünyanın en hızlı kategorisine hakimdi. Yeni başlayan rakiplerinin aksine Bugatti, ana şirketi Volkswagen’in devasa nakit rezervlerinden yararlandı. Muazzam bir zaman ve kaynak yatırımı, 2005 yılında Bugatti Veyron’u sağladı. 1.7 milyon dolarlık Veyron, dört tekerleğe 1.001 beygir gücü sağlamak için dört turboşarjlı, W16 motor kullandı. en hızlı araba , dünyadaki en hızlı araba , dünyanın en hızlı arabası ismi

Olduğu gibi etkileyici, 250 mph Veyron kısa süre sonra 256 mph SSC Ultimate Aero tarafından gölgede bırakıldı. Bugatti çizim tahtasına geri döndü ve Veyron Super Sport ile geri döndü. Etkileyici 1.200 beygir gücü ve bir dizi aerodinamik iyileştirme, Super Sport’un Volkswagen’in Ehra-Lessein test pistinde saatte 268 mil / saat hıza ulaşmasına yardımcı oldu. Bugatti ayrıca, 254 mil hızla en hızlı üstü açık üretim otomobil rekorunu elinde tutan Grand Sport Vitesse adlı bir dönüştürülebilir versiyon da geliştirdi.

6. Hançer GT: 315 mil (İddia Edildi)

2012’de, Amerikan otomotiv şirketi TranStar Racing, 2.000 beygir gücü üretecek, 0-60 mil / saat hıza 2,0 saniyeden daha kısa sürede ulaşacak ve 315 mil / saat hıza ulaşacak bir üretim süper arabası için planlar yayınladı. TranStar son birkaç yıldır çok sessizdi, bu da Dagger GT’nin asla üretime geçmeyebileceğini, ancak birisinin özel bir web sitesi için barındırma ücreti ödemeye devam ettiğini öne sürüyor, kim bilir?

 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 3
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (1)

 1. Hi,

  We’re wondering if you’d be interested in a ‘dofollow’ backlink to paylascan.com from our website that has a Moz Domain Authority of 50?

  We charge just $30 (USD) to be paid via Paypal, card, or Payoneer. This is a one-time fee, so there are no extra charges and the link is permanent.

  If you’d like to know more about the site, please reply to this email and we can discuss further.

  Kind Regards,
  Kylie

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir