1. Anasayfa
 2. Teknoloji
Trendlerdeki Yazı

WP Web [Whatsapp Web Giriş Nedir] +2021!

WP Web [Whatsapp Web Giriş Nedir] +2021!
WP Web [Whatsapp Web Giriş Nedir] +2021!
8

Yazı İçeriği

WP Web [Whatsapp Web Giriş Nedir] +2021! WhatsApp, 2015 yılında platformunun web dostu bir sürümünü piyasaya sürdü. WhatsApp web’in yardımıyla kullanıcılar, mesajlaşma hizmetini masaüstünde de kullanma seçeneğine sahip oldular. wp web , web wp , whatsapp web , whatsapp web giriş

WP Web [Whatsapp Web Giriş Nedir] +2021!

WhatsApp web, yalnızca android, blackberry ve pencereli telefon kullanıcıları için 21 Ocak 2015’te başlatılan WhatsApp Messenger’ın bir masaüstü sürümüdür. Ancak daha sonra şirket, ios ve Nokia kullanıcıları için de piyasaya sürdü. Artık WhatsApp Messenger’ınızı bilgisayarınızda ve dizüstü bilgisayarınızda da çalıştırabilirsiniz. Bu, Whatsapp’ın Tarayıcıda WhatsApp Messenger’ı kullanmak için yapılmış yeni bir özelliğidir. Uygulamayı indirmenize gerek yoktur. Ayrıca, kullanıcının doğrudan tarayıcısından mesaj gönderip almasına izin verir. wp web , web wp , whatsapp web , whatsapp web giriş

WhatsApp web’i en son web tarayıcısında kullanabilirsiniz ve cep telefonu numaranız zaten WhatsApp’ınıza bağlı olmalıdır. Herhangi bir kayıt veya oturum açma seçeneği yoktur. Kısacası, dizüstü bilgisayarınız veya masaüstünüz aracılığıyla bağlanmanıza izin veren Messenger’ın bir tarayıcı sürümüdür. WhatsApp’ı dizüstü bilgisayardan kullanıyorsanız, mobil verileriniz de kullanılacaktır. Mobil verileri kapatırsanız, WhatsApp bağlantısı da kapatılacaktır.

WhatsApp, 2015 yılında platformunun web dostu bir sürümünü piyasaya sürdü. WhatsApp web‘in yardımıyla kullanıcılar, mesajlaşma hizmetini masaüstünde de kullanma seçeneğine sahip oldular. Bu web versiyonunda akıllı telefon uygulamasında bulunan hemen hemen tüm özellikler verilmiştir. WhatsApp web‘de görüntülü ve sesli arama mevcut olmasa da. Web sürümünde bulunan birçok özellik, uygulamadaki deneyiminizi daha iyi hale getirir.

Son zamanlarda, WhatsApp, WhatsApp web ve masaüstü uygulamaları için Karanlık Tema’yı yayınladı. Daha önce bu özellikler yalnızca mobil uygulamalarla sınırlıydı. Artık bu özelliğin tanıtılmasından sonra, kullanıcıların karanlık modun keyfini çıkarmak için herhangi bir hile kullanmasına gerek kalmayacak.

WP Web [Whatsapp Web Giriş Nedir] +2021!

WhatsApp Web için gerekenler nelerdir?

 • WhatsApp için bir WhatsApp hesabına ihtiyacınız var.
 • Mobil ve bilgisayarın internet bağlantısı olmalıdır.
 • Bilgisayarınızda veya dizüstü bilgisayarınızda Tarayıcıların en son sürümü.

Sisteminizde WhatsApp Web Nasıl Başlatılır ?

 1. Bilgisayarınızda web.whatsapp.com’u arayın.
 2. Cep telefonunuzda WhatsApp’ı açın.
 3. Ayarlara gidin – Mobil cihazlarda WhatsApp web.
 4. Tarayıcıda gösterilen QR Kodunu telefonunuzdan tarayın
 5. Oturum açma bilgisayarınızı görmek veya herhangi bir etkin web oturumundan çıkmak için telefonunuzdan WhatsApp web‘e gidin.

Nasıl çalışır?

Uygulamalar, mesajlarınıza ve konuşmalarınıza erişmek için öncelikle cep telefonunuzu kullanarak bir QR kodu taramanızı gerektirir. Bunu yaptıktan sonra, telefonunuzu masanızın çekmecesine veya cebine koyabilir ve unutabilirsiniz.

Uygulama, tüm konuşmalarınızı alır, yeni mesajları iletir ve yeni sohbetler başlatmanıza veya mevcut konuşmalarınızı aramanıza olanak tanır. Ayrıca bazı temel ayarlar ve arşivlenmiş sohbetler ile birlikte profilinize de erişebilirsiniz.

Bu uygulamalar, ayarlar söz konusu olduğunda akıllı telefon uygulamasıyla tam olarak aynı işlevselliği sunmaz, ancak mesajlara yanıt vermek ve yeni sohbetler başlatmak aynıdır, yalnızca daha büyük bir ekrana ve daha iyi klavyeye sahip olduğunuz için daha kolay ve daha hızlıdır.

WP Web [Whatsapp Web Giriş Nedir] +2021!

 

Nasıl kullanırım?

Uygulamayı PC’nizde veya Mac’inizde açtıktan sonra, akıllı telefonunuzu kullanarak bilgisayar ekranınızda görünen QR kodunu tarayın.

Bunu iPhone’da yapmak için, cihazınızda WhatsApp uygulamasını açın, “Ayarlar”a, ardından “WhatsApp Web/Masaüstü“ne gidin ve pn “Cihazı Bağla”ya dokunun. Kutu, masaüstü ekranınızı taramaya hazır görünecektir. Android’de WhatsApp uygulamasını açın, sağ üst köşedeki üç noktaya gidin ve WhatsApp Web‘e dokunun.

Mesajlarınız ve konuşmalarınız daha sonra bilgisayar ekranınızda görünecektir. Pencerenin boyutunu değiştirebilir, isterseniz küçültebilirsiniz. Mac’te, Mail gibi diğer uygulamalarda olduğu gibi, yeni mesajlar ekranınızın sağ üst köşesinde görünecektir. Windows’ta, sağ altta görünecekler ve ardından Bildirim Merkezi’ne filtre uygulayacaklar. whatsapp web , whatsapp web giriş

Profilinizi görüntülemek, durumunuzu değiştirmek veya profil resminizi değiştirmek için masaüstü uygulamasının üst kısmındaki resminize tıklayın. Resminizin yanında yeni bir sohbet başlatmanıza izin verecek sembol bulunurken, yeni sohbet sembolünün yanındaki küçük ok, Oturumu Kapat da dahil olmak üzere bir açılır menü getirecektir.

Sohbetleri ve grupları yönetme

Açılır menü ayrıca arşivlenmiş sohbetlerinizi, profilinize ve durumunuza ulaşmanın başka bir yolunu ve yeni bir grup başlatma seçeneğini bulacağınız yerdir. Sesi açıp kapatmanın yanı sıra ön izlemelerin gösterilip gösterilmeyeceğinin seçilmesi de dahil olmak üzere engellenen kişilere erişim ve bildirim tercihlerinden oluşan ayarlar da bu menüdedir.

Ana ekranda her bir sohbetin üzerine gelindiğinde, söz konusu sohbet için birkaç seçenek daha sunan küçük bir ok belirecektir. Buradan bir sohbeti arşivleyebilir, sabitleyebilir, sessize alabilir, silebilir veya okunmadı olarak işaretleyebilirsiniz.

WP Web [Whatsapp Web Giriş Nedir] +2021!

Ayrıca her bireysel sohbette daha fazla seçenek vardır. Belirli bir sohbetin sol üst kısmında, adlarını ve bu özelliği etkinleştirmişlerse en son ne zaman çevrimiçi olduklarını görürsünüz. Sağ üstte, başka bir açılır menüyü getiren başka bir küçük okla birlikte bir arama sembolü vardır.

Bu menüde, o sohbetteki mesajları seçebilir, sohbeti sessize alabilir, temizleyebilir ve o sohbeti silebilir ve ayrıca o kişinin iletişim bilgilerini görebilirsiniz. Ayrıca sohbetin üst kısmındaki çubuğa tıklayabilirsiniz ve sohbeti silme, kaybolan mesajları açma ve kişinin bilgilerini görme seçeneğine sahip olursunuz .

Emojiler, WhatsApp masaüstü uygulamasında da mevcuttur. Bunları, akıllı telefon uygulamasındaki ile aynı yerde, yeni bir mesaj yazdığınız kutunun yanında bulacaksınız. Herhangi bir medyayı takmak için ataç sembolü de burada bulunur. wp web , web wp , whatsapp web , whatsapp web giriş

WhatsApp mobil uygulamasında olduğu gibi, WhatsApp masaüstü uygulaması aracılığıyla bir kişiyi arayabilir veya görüntülü arama yapabilirsiniz (WhatsApp web’de mümkün değildir). Bununla ilgili ayrı, daha ayrıntılı bir özelliğimiz var , ancak kısaca, aramak istediğiniz kişiye veya görüntülü arama yapın ve sohbetlerinin üst kısmındaki ses simgesine veya video simgesine dokunun. Whatsapp web girişi için tıklayın

 1. Bilgisayarınızda istediğiniz tarayıcıyı açın ve www.web.whatsapp.com adresini ziyaret edin ve enter tuşuna basın .
 2. Şimdi ekranda görünen QR kodunu taramanız istenecek. Android akıllı telefonunuz varsa WhatsApp’ı açın > dikey üç nokta simgesine dokunun ve WhatsApp Web’i seçin . Benzer şekilde, bir iPhone’unuz varsa, WhatsApp’ı açın > Ayarlar’a dokunun > ardından WhatsApp Web’e dokunun.
 3. Şimdi, bilgisayar ekranınızda bulunan QR kodunu tarayın. İşte bu kadar, WhatsApp Web artık bilgisayar sisteminizde aktif olacak. Sohbet dizilerini açarak kişilerinizle sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Ayrıca, yeni sohbet simgesine tıklayarak da yeni bir sohbet başlatabilirsiniz.
 4. Sadece kayıt için, WhatsApp Web hem Mac’te hem de Windows PC’de çalışır.
 5. WhatsApp Web’in çalışması için, WhatsApp hesabınızın aktif olduğu telefonunuzun aktif bir internet bağlantısına sahip olması gerektiğini unutmayın.

WhatsApp Web uygulaması: QR kodu nasıl indirilir ve kullanılır

Web tarayıcınıza gidip tarayıcıyı her kapattığınızda WhatsApp Web’i yüklemek yerine masaüstünüz için bir uygulama olarak WhatsApp’ı tercih ediyorsanız , aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Bilgisayarınızda www.whatsapp.com/download adresini ziyaret edin ve enter tuşuna basın .
 2. Mac veya Windows PC için WhatsApp’ı İndirin altında, yeşil İndir düğmesini tıklayın . Web sitesinin bir Mac veya Windows PC kullanıp kullanmadığınızı otomatik olarak algıladığını, bu nedenle sisteminiz için belirli bir sürüm aramanıza gerek olmadığını unutmayın.
 3. Dosyanız indirildikten sonra sisteminize kurun ve açın .
 4. Artık, tıpkı bir tarayıcıda WhatsApp Web’i açtığınızda gördüğünüz gibi, tanıdık QR kodunu göreceksiniz.
 5. WhatsApp’ı açarak QR kodunu telefonunuzdan tarayın . Android akıllı telefonunuz varsa WhatsApp’ı açın > dikey üç nokta simgesine dokunun ve WhatsApp Web’i seçin . Benzer şekilde, bir iPhone’unuz varsa, WhatsApp’ı açın > Ayarlar’a dokunun > ardından WhatsApp Web’e dokunun .
 6. Kodu taramadan önce , QR kodunun hemen altındaki Oturumumu açık tut seçeneğini işaretlediğinizden emin olun . Bu, uygulamayı her açtığınızda kodu taramanıza gerek kalmaması için yapılmalıdır. whatsapp web , whatsapp web giriş
 7. Bu kadar. Artık bilgisayarınızda bir uygulama olarak çalışan WhatsApp var.
 • 2
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 2
  be_endim
  Beğendim
 • 1
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar (8)

Popüler Yorumlar
 1. Hi there to every one, since I am in fact eager of reading this web site’s post to
  be updated regularly. It carries pleasant information.

 2. Please let me know if you’re looking for a author for your site.
  You have some really great articles and I believe I would
  be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d really like to write
  some articles for your blog in exchange for a link back to mine.

  Please shoot me an e-mail if interested. Many thanks!

Yapılan Yorumlar
 1. Outstanding story there. What occurred after? Take care!

  Here is my website …

 2. Hi there to every one, since I am in fact eager of reading this web site’s post to
  be updated regularly. It carries pleasant information.

 3. Hi there, I would like to subscribe for this website to get most
  recent updates, therefore where can i do it please assist.

 4. Amazing! Its truly awesome post, I have got much clear idea regarding from
  this paragraph.

 5. Please let me know if you’re looking for a author for your site.
  You have some really great articles and I believe I would
  be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d really like to write
  some articles for your blog in exchange for a link back to mine.

  Please shoot me an e-mail if interested. Many thanks!

 6. Hi, its nice piece of writing concerning media print, we
  all be familiar with media is a enormous source of information.

 7. Şubat 4, 2022

  Hey! This post couldn’t be written any better!
  Reading this post reminds me of my previous room mate!
  He always kept talking about this. I will
  forward this write-up to him. Pretty sure he will
  have a good read. Thanks for sharing!

 8. I’m amazed, I have to admit. Seldom do I come across a blog that’s both equally
  educative and entertaining, and let me tell you, you’ve hit the nail on the head.
  The problem is something that too few men and women are speaking intelligently about.
  Now i’m very happy that I stumbled across this during my hunt
  for something regarding this.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir