1. Anasayfa
 2. Güzellik ve Bakım
Trendlerdeki Yazı

Kelebek Dövmesi Anlamı Var Mı? [Butterfly Tattoo] +2022

Kelebek Dövmesi Anlamı Var Mı? [Butterfly Tattoo] +2022
0

Yazı İçeriği

Kelebek Dövmesi Anlamı Var Mı? [Butterfly Tattoo] +2022 Kelebek dövmeleri, bulunan en popüler dövmelerden bazıları olarak korundukları için zamanın testine dayanmıştır.  Kelebekler, güzel görüntüleri, canlı renkleri ve onları birçok dövme sanatçısı ve müşterinin favorisi yapan tarihi ve sembolik anlamları nedeniyle saygı görür. kelebek dövmesi anlamı, kelebek dövmesi ne anlama gelir, belde kelebek dövmesi anlamı

Kelebek Dövmesi Anlamı Var Mı? [Butterfly Tattoo] +2022

Peki kelebek dövmelerinin anlamı nedir?

Kelebekler, bir tırtılın kendisini bir krizalit içine kapattığı ve kozasından çıktıktan sonra bir kelebeğe dönüştüğü bir metamorfoz sürecinden geçer.

Bu sürecin kendisi, bireylerin dövmeleri aracılığıyla bedenlerinde anmak istedikleri yaşamlarında travma veya duygusal anlarla ilişkilendirdikleri bir metafor görevi görür , dolayısıyla kelebek dövmelerinin popülaritesi.

Ama hepsi bu değil.

Bu yazıda, farklı kültürlerde ve dünyanın farklı yerlerinde kelebek dövmelerinin ardındaki sembolizmi ele alacağız. kelebek dövmesi anlamı, kelebek dövmesi ne anlama gelir, belde kelebek dövmesi anlamı

KELEBEK DÖVMESI NEYI SIMGELIYOR?

Kelebeklerin arkasındaki sembolizm, çeşitli kültürler arasında büyük farklılıklar gösterir.

Belirli bir görüntünün kültürel önemini bilmek, dövmenin kendisinin önemine daha fazla katkıda bulunabilir. Kelebeklerle ilişkilendirilen çok sayıda anlam vardır, ancak en yaygın olarak kelebekler travma, dönüşüm ve hatta özgürlükten sonra yeniden doğuş fikrini sembolize eder.

Kelebek Dövmesi Anlamı Var Mı? [Butterfly Tattoo] +2022

KELEBEK DÖVMESİNİN FARKLI KÜLTÜRLERDEKİ ANLAMLARI

Kelebek türleri de dünya çapında kendileriyle ilişkilendirilen özel anlamlara sahiptir: kelebek dövmesi anlamı, kelebek dövmesi ne anlama gelir, belde kelebek dövmesi anlamı

thumbnail
Önerilen Yazı
Kuru Şampuan : (Kuru Şampuan Nedir?) 2021!

– ÇİN’DE GENÇ AŞK VE JAPONYA’DA EVLİLİK

Bu anlam, büyük ölçüde, Çin’in en ünlü efsanelerinden biri olan Kelebek Aşıkları adlı iki talihsiz sevgili hakkında bir hikayeden türetilmiştir .

Bu masal halk masalı, masalın ana teması olan karşılıksız genç aşk kavramı nedeniyle genellikle Shakespeare’in Romeo ve Juliet’iyle karşılaştırılır.

Bu nedenle, kelebek dövmeleri genellikle romantik bir anlam ifade eder çünkü genç aşkı da temsil edebilirler; kelebekler nasıl çiçekler arasında uçuyorsa, gençler de sosyal hayatlarıyla öyle.

Çin kültüründe kelebekler aynı zamanda ölümsüzlük, neşe, zarafet ve yazı simgeler.

Japonya’da kelebekler evlilik ve düğünlerle ilişkilendirilir .

AZTEK VE KELT KÜLTÜRLERINDE ÖLÜLERIN/ÖBÜR DÜNYANIN SEMBOLÜ

Aztekler için kelebekler anma sembolü olarak kullanılmıştır . Genellikle ölen bebekleri ve savaşta ölen savaşçıları sembolize etmek için kullanılırlar. 

Meksika’da hükümdar kelebekleri , ayrılanların ruhlarını ifade eder .

Benzer şekilde, Kelt kelebekleri de öbür dünyayı temsil eder . Kelebekler ayrıca İrlanda folklorunda ruhların sembolizmini de taşır .

KELEBEK DÖVMELERİ: DiĞER ANLAMLAR

– KADINLIK

Hassas kanatları ve canlı renkleri de kadınlıkla yakından bağlantılıdır. Kelebeklerin boyalı güzelliği sıklıkla dişil enerjinin doğasıyla bağlantılıdır. kelebek dövmesi anlamı, kelebek dövmesi ne anlama gelir, belde kelebek dövmesi anlamı

Kelebek Dövmesi Anlamı Var Mı? [Butterfly Tattoo] +2022

– ÖZGÜRLÜK

Yaz aylarında çiçekleri işgal ettikleri için insanlar için en yaygın böceklerden bazılarıdır. Canlı kanatları , özellikle dövme dünyasında onlarla ilişkilendirilen başka bir ortak anlam olan uçuş ve özgürlüğü temsil eder.

– KENDINDEN EMIN

Kelebekler genellikle bir bireyin üstesinden geldiği engelleri temsil etmek için seçilir ve güvenle veya güven kazanma eylemiyle ilişkilidir. Kelebekler, kişisel gelişim , güçlü bir benlik duygusu kazanma ve bireyselliğinizi bulmanın zorluklarını aşmanın bir metaforu olarak hizmet eden güzel yaratıklara dönüşmeden önce tırtıllar olarak başlarlar . 

MAVi KELEBEK DÖVMESi NE ANLAMA GELiYOR?

Kelebekler çeşitli renklerde olduğundan, belirli renkler genellikle belirli bir mesajı temsil eder.

Mavi kelebek dövmeleri söz konusu olduğunda , birçok insan bu görüntünün hayatta iyi şans ve mutluluğu temsil ettiği inancını paylaşıyor . Mavi kelebek dövmeleri iyi şans tılsımı anlamına gelir .

Renk dikte eden anlamın bir başka örneği, neşe ve mutluluğu temsil eden sarı kelebeklerin sembolizmi olabilir.

Renkler bir görüntünün anlamını önemli ölçüde değiştirebilir ve dövme sanatçınızla dövmenizi tasarlarken, cildinize sonsuza kadar mürekkep vermeyi planladığınız görüntüye ekleyebileceğiniz renkleri göz önünde bulundurun.

Kelebek Dövmesi Anlamı Var Mı? [Butterfly Tattoo] +2022

GÜL VE KELEBEK DÖVMESi NE ANLAMA GELiYOR?

Kelebekler gibi, güller de dünya çapında deriye dövme yapılan en yaygın resimlerden biridir.

Bir gülü ve kelebeği bir araya getirmek ve bunu cildinize mürekkeplemek söz konusu olduğunda, bu çok özel bir anlam ifade eder . Bir gül ve kelebek dövmesi, romantizmde veya aşkta yeni bir yaprağın devrilmesini temsil eder . Bu, romantik olsun ya da olmasın, hayatınızdaki bir ilişkinin özellikle zor bir şekilde sona ermesinden sonra büyüme ve dönüşüm anlamına gelebilir.

Bazıları için bir gül ve bir kelebek, bir ilişkiden sonra özgürlük ve kurtuluş anlamına gelir .

Bazı insanlar, kendilerini bir ortağa adadıklarında kendilerini kaybettikten sonra bireyselliklerini bulmayı temsil etmek için görüntüleri birleştirir.

KELEBEK DÖVMEME NELER EKLEYEBiLiRiM?

Kelebek dövmesine başka bir bileşen isteyenler için, dövmenizin sembolik anlamına çiçek gibi doğanın özelliklerini eklemek, tasarımınızın görüntüsü ile güzelce akacak hoş bir dokunuş. Bu aynı zamanda dövmenizde baştan sona hassas olan güzel bir denge oluşturabilir.

Kelebek kanatları, dövmenize yaratıcı bir boyut katmak için harika bir tuvaldir çünkü bir sanatçı kanat tasarımına metin veya sembolleri kolayca dahil edebilir. kelebek dövmesi anlamı, kelebek dövmesi ne anlama gelir, belde kelebek dövmesi anlamı

Kelebekler tarihleri, baş harfleri ve isimleri eklemek için mükemmel bir fırsattır çünkü bir kelebeğin kanadı genellikle mükemmel tuvali oluşturan organik şekiller ve eğrilerden oluşur.

ÖZETLE

Dövmeler söz konusu olduğunda, papillon görüntüleri derin duygular uyandırabilir ve hayatınızda hatırlamak isteyebileceğiniz önemli olayları temsil edebilir.

Gördüğümüz gibi, kelebeklerin ardındaki anlam ve sembolizm, kültür ve tarih açısından zengindir. Kelebekler, hayranlık duymadan edemeyeceğiniz organik tasarımları nedeniyle tüm dünyada kolayca tanınır.

Bir sonraki dövmeniz söz konusu olduğunda, tasarımınızın odak noktası olarak bir kelebek seçmek, dövme sanatçınıza farklı ve özel bir şey tasarlamak için yaratıcı özgürlük verecektir.

Son olarak, dövmenizi istediğiniz anlamla ilişkilendirebileceğinizi unutmayın çünkü dövmeler kişiye özeldir.

kelebek dövmesi anlamı, kelebek dövmesi ne anlama gelir, belde kelebek dövmesi anlamı

 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 4
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir