1. Anasayfa
 2. Güzellik ve Bakım

Kanola Yağının Saç İçin Yararları Nelerdir? Saça Nasıl Uygulanır?

Kanola Yağının Saç İçin Yararları Nelerdir? Saça Nasıl Uygulanır?
0
Kanola yağının içeriği, saç sıhhatinizi güzelleştirmenin en düzgün yollarından biri olabilir. Bu yağın etkileyici ölçüde yararı vardır ve saçınızı onunla nemlendirmek her yerde güzelleşme sağlayabilir. Kanola yağının saç için yararları nelerdir? Saça nasıl uygulanır?

Saç büyümesini takviyeler: Kanola yağı, içerdiği yağ asidi sayesinde saç ve saç derisine büyük yarar sağlar. Yüksek oranda oleik asit (%60) ve %20 linoleik asit içerir. Linoleik asit, doku olarak hafiftir ve saç derisini nemlendirmek ve saç büyümesini teşvik etmek için olağanüstüdür.

Saçı nemlendirir ve yumuşatır: Saçın gelişmesi için nem ve protein istikrarına muhtaçlığı vardır. Nem, saçın elastikiyetini müdafaasına yardımcı olur. Onsuz saçlar kuru, kırılgan hale gelebilir ve kırılma riskiyle karşı karşıya kalabilir. Dolaşıkları açarken, şekillendirirken yahut diğer rastgele bir manipülasyon gerçekleştirirken, yumuşak, esnek ve nemli saçlar çok kıymetlidir. Kanola yağı saçı nemlendirebilir ve yumuşatabilir.

Kepeği önler: Kanola yağı kepeği tedavi etmede ve önlemede yardımcı olabilir, bu da ilgili problemlerin önlenmesine yardımcı olabilecek bir tesirdir. Şiddetli kepek, bir kişinin baş derisini o kadar sert kaşımasına neden olabilir ki, baş derisini yaralayabilir ve/veya saç köklerinde tekrarlayan iltihaplanmaya neden olarak saç büyümesini azaltabilir ve hatta durdurabilir. Kanola yağı ayrıyeten anti-inflamatuar bileşikler içerir.

Saç dökülmesini en aza indirir: E vitamini tüketmenin yanı sıra topikal olarak uygulamak, saçınızın düzgün formda uzaması için saç derisindeki oksidatif gerilimi en aza indirebilir. E Vitamini, saç dökülmesini en aza indirmeye çalıştığı için sağlıklı saç büyümesi için en kıymetli antioksidanlardan biridir.

UV muhafazası sağlayabilir: Çoğumuz güneş hasarını cilde bağlarız, lakin saç da güneşin UV ışınlarından ziyan görebilir. Saçınızın doğal olarak ürettiği yağın saçınızı güneşten koruyabilmesine karşın, kanola yağının UV müdafaası sağlamada yardımcı olabilir.

Parlaklığı artırır: Doymuş ve doymamış yağ asitleri saçın lipid içeriğinin %85’ini oluşturur. Lipitler saçtaki parlaklığı arttırmaktan sorumludur. Kanola yağı elektriklenmeyi yatıştırabilir ve parlaklık yaratabilir.

Kuruluğu tedavi eder: Kanola yağı nemlendirici bir bileşendir, bu nedenle kuruluktan kaynaklanan hasarı onarabilir. Ayrıyeten saçı kirlilik ve kuru hava şartları üzere dış etkenlerden koruyabilir. Yağ tedavileri saç tellerini ve saç derisini nemlendirmeye yardımcı olabilir. Yağ suyu ittiği için yağları kuru saça uygulamak ekseriyetle daha etkilidir’. Kuru yağların çoklukla saça uygulanmasının inançlı olduğunu, lakin daha azı daha çoktur yaklaşımını benimsemenin değerli olduğunu ekliyor: Yağlar saçı ağırlaştırabilir, bu da bilhassa saçınız ince yahut inceyse durulamayı zorlaştırabilir.

Saç İçin Kanola Yağı Nasıl Kullanılır?​

Kanola yağının sunduğu yararları deneyimlemenin birkaç yolu vardır.
2781406 6f0837080c3d5cc4b97c9ee7b8e34965

 • Şampuan öncesi bakım olarak: Saç büyümesi için kanola yağını biberiye yahut limon otu yağıyla karıştırın ve şampuanlamadan evvel yaklaşık 20 dakika saç derisine masaj yapın.
 • Saç maskesi olarak: Saçınızın nem düzeyini artırmak için kanola yağını hindistancevizi yağıyla karıştırın ve saç maskesi olarak kullanın. Şampuanlamadan evvel yaklaşık 30 dakika bekletmenizi tavsiye ederiz.
 • Saç bakımı olarak: Saçınızın uzunluğuna bağlı olarak uçları ve saç derisini doyurmak için bir ila iki yemek kaşığı kanola yağı kullanmanızı öneririz. Yağı kuru saça masaj yapmak ve akabinde 15 dakikaya kadar ılık bir havlu yahut duş başlığıyla örtmek, yağların saç tellerine ve saç derisine daha yeterli nüfuz etmesini sağlayacaktır. Ayrıyeten, uygunca durulamadan evvel yağı saç tellerinize eşit formda dağıtmak için geniş dişli bir tarak kullanmanızı tavsiye ederiz. Saçlarınız kalınsa, yağ ölçüsünü buna nazaran artırmanız gerekebilir.
 • Durulanmayan saç kremi olarak: Kuru saç meseleleriyle çabaya yardımcı olmak için kanola yağı ılık suyla karıştırılıp saça püskürtülebilir. Ekstra nem sağlamak ve saçı hasardan korumak için saç kremi üzere bırakabilirsiniz.

Kaynak: Kadinlarkulubu
 • 0
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 0
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 0
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Site kurucusu- Herkes gibi sen de özgürce paylaşcan....

Yazarın Profili

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir