1. Anasayfa
 2. İlaçlar ve İlaç Fiyatı
Trendlerdeki Yazı

Fucidin Krem Ne İşe Yarar? Fucidin Krem Fiyat 2022

Fucidin Krem Ne İşe Yarar? Fucidin Krem Fiyat 2022
0

Yazı İçeriği

Fucidin Krem Ne İşe Yarar? Fucidin Krem Fiyat 2022 Fucidin Krem bir antibiyotiktir. İmpetigo ve enfekte dermatit gibi bakteriyel deri enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Neden olan mikroorganizmaların daha fazla büyümesini durdurarak enfeksiyonun semptomlarını hafifletir. fucidin krem ne işe yarar , fucidin krem fiyat , fucidin krem , fucidin krem nedir

Fucidin Krem doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanılmalıdır. Bu ilaç sadece harici kullanım içindir ve ondan en iyi şekilde yararlanmak için düzenli olarak kullanılmalıdır. Durumunuzu daha hızlı geçemeyeceğinden ve bazı yan etkiler artabileceğinden ihtiyacınızdan fazlasını kullanmayın. İlaç uygulamasından önce etkilenen bölge temiz ve kuru olmalıdır. Bu ilacı uygulamadan önce ve uyguladıktan sonra ellerinizi iyice yıkamalısınız.

thumbnail
Önerilen Yazı
Fucicort Krem (Fusidik Asit/Betametazon) +2021!

Fucidin Krem Ne İşe Yarar?

Bakteriyel cilt enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılır. Fucidin Krem, cildinizde enfeksiyona neden olan bakterilerin büyümesini durdurarak bakteri oluşumunu engelleyen bir antibiyotik ilaçtır. Bakterilerin hayatta kalması için gerekli olan temel proteinlerin sentezini engeller. Çıban, impetigo ve enfekte saç kökleri gibi cilt enfeksiyonlarına karşı etkilidir. Cildinizdeki küçük kesikler veya yaralardaki enfeksiyonları tedavi etmek için de kullanılabilir. Bu tedavinin birkaç yaygın yan etkisi vardır ve enfeksiyonları birkaç gün içinde temizlemelidir, ancak reçete edildiği sürece kullanmaya devam etmelisiniz.

fucidin-krem-ne-ise-yarar-2022

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır?

Bu ilaç sadece harici kullanım içindir. Doktorunuzun önerdiği doz ve sürede kullanınız. Kullanmadan önce talimatlar için etiketi kontrol edin. Etkilenen bölgeyi temizleyip kurulayın ve kremi uygulayın. Etkilenen bölge eller değilse, uyguladıktan sonra ellerinizi yıkayın. fucidin krem ne işe yarar , fucidin krem fiyat , fucidin krem , fucidin krem nedir

Fucidin Krem Hakkında Bilgiler

 • Fucidin Krem, impetigo ve enfekte dermatit gibi bakteriyel cilt enfeksiyonlarını tedavi eder.
 • Doktorunuzun önerdiğinden daha sık veya daha uzun süre kullanmayınız.
 • Günde üç ila dört kez cildin enfekte bölgesine nazikçe uygulayın.
 • Gözleriniz, burnunuz veya ağzınızla temasından kaçının. Bu bölgelere yanlışlıkla krem ​​bulaşırsa su ile durulayın.
 • Yan etki riskini artırabileceğinden, doktor tarafından yönlendirilmedikçe, bandaj gibi hava geçirmez pansumanlarla tedavi edilen alanı kapatmayın.
 • Tedavi sırasında enfeksiyonunuz kötüleşirse veya Fucidin Krem tedavisini bıraktıktan sonra tekrar bakteri oluşumu olursa doktorunuzu bilgilendirin.

Fucidin Krem Fiyat 2022

Fucidin krem fiyat 2022 tarihinde satış fiyatı 37 Türk Lirası’dır. En yakın eczaneden temin edebilirsiniz.

Fucidin Krem Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Fucidin Krem mantar önleyici mi yoksa steroid mi? Fucidin Krem ne için kullanılır?

Fucidin Krem ne bir antifungal ne de bir steroiddir. Bakterilere karşı etkili bir antibiyotiktir. İmpetigo (ağlayan, kabuklu ve şişmiş bir cilt parçası), enfekte kesikler ve sıyrıklar ve enfekte dermatit (cilt kırmızılaşır, hafifçe şişer ve enfeksiyon nedeniyle ağrılı hale gelir) gibi cildin bakteriyel enfeksiyonlarını tedavi etmek için kullanılır.  

Fucidin Krem ne kadar süre kullanılır?

Fucidin Kremi doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanınız. Fucidin Krem ile tedavi genellikle 1-2 hafta uzar, ancak bazı durumlarda daha uzun olabilir.

Fucidin Krem kullanırken ne gibi önlemler almalıyım?

Fucidin Krem sadece cilde uygulanmak içindir. İlacı uygulamadan önce daima ellerinizi yıkayınız. Ellerinizi tedavi etmek için kremi kullanmıyorsanız, Fucidin Krem kullandıktan sonra mutlaka ellerinizi yıkayın. Vücudunuza sokmayın veya yutmayın. Yanlışlıkla gözünüze girerse, gözlerinizi bol su ile yıkayınız. Tahriş devam ederse, derhal doktorunuza başvurun.

İlaç direnci nedir? Fucidin Kremin bile etkisiz kalabileceği bakteriler var mı?

Bazen vücudunuzdaki bakteriler değişir ve ilaç çalışmayı durdurur. Buna ilaç direnci denir. Uzun süreli veya tekrarlayan ilaç kullanımı, o ilaca direnç geliştirme riskini artırabilir. Vücudunuz Fucidin Krem’e de direnç geliştirebilir. Bu nedenle ilaç direncini önlemek için Fucidin Krem’i doktorun önerdiği süre ve miktarda kullanmalısınız. fucidin krem ne işe yarar , fucidin krem fiyat , fucidin krem , fucidin krem nedir

Fucidin Krem'i kullanmayı bırakmalımıyım?

Fucidin Krem kullandıktan sonra ciddi bir alerjik reaksiyon geliştirirseniz, bölgeyi iyice yıkayın ve ilacı tekrar kullanmayın. Alerjik reaksiyonun belirtileri arasında şiddetli kızarıklık, nefes almada zorluk, gözde geçmeyen batma veya yanma ve yüzün şişmesi (özellikle gözlerin veya göz kapaklarının çevresinde) bulunur. Derhal doktorunuzdan tıbbi yardım almalı veya yakındaki bir hastaneye gitmelisiniz.

Fucidin Krem ne kadar süre kullanılır?

Fucidin Kremi doktorunuzun önerdiği süre boyunca kullanınız. Fucidin Krem ile tedavi genellikle 1-2 hafta uzar, ancak bazı durumlarda daha uzun olabilir.

 • 1
  mutlu
  Mutlu
 • 0
  _zg_n
  Üzgün
 • 0
  _a_k_n
  Şaşkın
 • 4
  be_endim
  Beğendim
 • 0
  be_enmedim
  Beğenmedim
 • 1
  k_zg_n_m_
  Kızgınım!

Paylaşcan.com Kurucu Ortak

Yazarın Profili
İlginizi Çekebilir

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir